26/06/2018

Sezon na ogórki 2018 #1

Sezon na ogórki 2018 #1

Podobnie jak w zeszłym roku, ze względu na sprzyjający wegetacji okres, wznawiamy cykl okolicznościowych felietonów pod wspólnym tytułem „Sezon na Ogórki”.


Mistrzostwa Świata – czyli regeneracja trawnika

I znowu łagodnie i wakacyjnie przechodzimy z kultury w ogrodnictwo. W tym procesie miało nam pomóc wpatrywanie się Polaków w prostokąt trawy o wymiarach 100 metrów na 60, położony w Rosji. Dbając o tamtejszą zieleń wysłaliśmy nawet na wschód dwudziestu kilku naszych zawodowych deptaczy trawy w butach ze specjalnymi wypustkami. Ich zadaniem było bieganie po rosyjskim trawniku i udeptywanie go. Kontrakt mieli do połowy lipca, ale ostatecznie wrócą do kraju już w ten piątek. Kierownik trawnika wykopał ich z roboty tak szybko, jak tylko się dało. Pewnie dlatego, że deptali potwornie chaotycznie i bardzo powoli. Ale trzeba też przyznać, że pracy nie ułatwiała im piłka, którą ktoś bez przerwy na ten trawnik podrzucał – powodując tym samym kompletny zamęt w szeregach naszych deptaczy. To dla nas ogromny zawód, zwłaszcza że Polacy przed wyjazdem do Rosji przeszli długie i niezwykle kosztowne szkolenie z zakresu pielęgnacji trawy. Myślę, że następnym razem będzie lepiej, a przede wszystkim taniej, wysłać na taką imprezę nasz prosty polski, ogrodniczy walec.

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku.
Właściciel jamnika. Marzenie – własny jacht.