22/08/2017

Sezon na ogórki #12

Sezon na ogórki #12

Remont w NCK trwa i ma się nie najgorzej. Ponieważ jednak wszyscy pracownicy, na ten okres, zostali przeniesieni w zupełnie inne miejsca, powstało zamieszanie i mętlik nie tylko organizacyjny, ale również artstyczno-merytoryczny. I chyba właśnie z tego powodu na naszej stronie internetowej, nie wiadomo skąd, pojawił się pewien tekst. Zanim wyparował, udało mi się go skopiować. Do wglądu poniżej.

 Występ Zespołu Góralskiego „Pomorzanie” z Łodzi, z programem prezentującym autentyczny folklor afrykańskich plemion zamieszkujących dorzecze Konga ogromnym sukcesem.

Pomorzanie występujący podczas dorocznego Festiwalu Kultury Azjatyckiej w Nashville – stolicy amerykańskiej muzyki country – zostali owacyjnie przyjęci przez publiczność. „Nie liczyliśmy na taki sukces” – powiedział Łukasz Michalczyk, dyrektor artystyczny zespołu. „Tym bardziej, że ten sam program pokazywany tydzień wcześniej na dożynkach w Kopalni Soli w Wieliczce skończył się kompletną klapą. Nie wiem, co się tym razem stało. Może to dlatego, że w czasie naszego pokazu w Nashville część widzów galopowała konno wokół sceny, a reszta zajęta była robieniem origami. Tak czy inaczej, w narodę zostaliśmy zaproszeni do Katmandu na przyszłoroczny Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Pustynny Twist”. 

  Zapewniamy naszych wiernych przyjaciół, że niebawem remont się skończy i wszystko wróci do normy. A tymczasem życzymy wam udanego, ostatniego tygodnia wakacji!

 

Autorem cyklu Sezon na ogórki jest:


Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku. Właściciel jamnika. Marzenie – własny jacht.