29/06/2017

Sezon na ogórki #1

Rozpoczynamy nowy cykl – w sezonie ogórkowym – zobaczcie, jak NCK widzą pracownicy i co (w remontowanych) murach piszczy. Pierwszy odcinek – okiem Krzysztofa Niedźwiedzkiego.

 

Sezon na ogórki #1

Mam nieodparte wrażenie, że od dwóch tygodni trwają w NCK poszukiwania okularów pan Hilarego. Sprawnie zorganizowana grupa poszukiwaczy zerwała już sporą cześć sufitów i myszkuje, gdzie się tylko da. Na razie bez skutku, ale zapału im nie brakuje i sądzę, że w końcu je znajdą. A może przy okazji uda się odszukać Bursztynową Komnatę, albo ten pociąg wypełniony złotem, który przepadł gdzieś na Dolnym Śląsku. Bądźmy dobrej myśli.

Efektem ubocznym poszukiwań  okularów pana Hilarego jest remont, który obejmuje coraz większą część Centrum. Czasami trudno przedostać się w pobliże własnego biurka. No ale cóż… jeżeli jest tak, że zmieniamy się dla was, to mamy to, co mamy.

A swoją drogą przecież można by się skontaktować z panem Hilarym i poprosić go żeby popatrzył w lustro, bo być może, jak napisał poeta, ma je na własnym nosie. I wtedy cała ekipa poszukiwaczy mogłaby wyjechać na zasłużony urlop i zagrzebać się w piasku na plaży. No chyba, że jeszcze ten Dolny Śląsk…

No i dla przypomnienia:

Julian Tuwim
Okulary

Biega, krzyczy pan Hilary:
„Gdzie są moje okulary?”
Szuka w spodniach i w surducie,
W prawym bucie, w lewym bucie.
Wszystko w szafach poprzewracał,
Maca szlafrok, palto maca.
„Skandal! – krzyczy – nie do wiary!
Ktoś mi ukradł okulary!”
Pod kanapą, na kanapie,
Wszędzie szuka, parska, sapie!
Szuka w piecu i w kominie,
W mysiej dziurze i w pianinie.
Już podłogę chce odrywać,
Już policję zaczął wzywać.
Nagle zerknął do lusterka…
Nie chce wierzyć… Znowu zerka.
Znalazł! Są! Okazało się,
Że je ma na własnym nosie.

Krzysztof Niedźwiedzki
Wieloletni pracownik NCK. A w wolnych chwilach autor i reżyser spektakli teatralnych, oraz książek dla dzieci w każdym wieku. Właściciel jamnika. Marzenie – własny jacht.