27.04.2023

Scena Piosenki Autorskiej: Agnieszka Łozińska i Grzegorz Grunwald

Scena Piosenki Autorskiej: Agnieszka Łozińska i Grzegorz Grunwald

Wystąpią:
Agnieszka Łozińska – śpiew

Karol Radwan – fortepian
Grzegorz Grunwald – śpiew, gitara

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

 

Agnieszka Łozińska – śpiewająca autorka, rodowita krakowianka; podczas recitali wykonuje wyłącznie swoje teksty z muzyką Nataszy Smirnowej, ale jako wokalistka współpracująca z Fundacją Artystyczną Cantito w ciągu kilkunastu ostatnich lat zagrała setki koncertów w całej Polsce, prezentując polskie przeboje sceny poetyckiej i estrady. Jest laureatką II nagrody Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jako wykonawczyni, a także jako autorka, otrzymała również nagrody na Festiwalu Piosenki Krakowskiej; artystka znana słuchaczom również z Zaczarowanych Koncertów Radia Kraków; Scena jest dla niej domem, odpoczynkiem i radością.

Po latach poznawania twórczości innych, inspirowania się i uczenia odkryłam, że piosenka autorska jest dla mnie najbardziej naturalną formą wyrażania siebie i przekazywania uniwersalnych prawd.
Muzyka to w moim odczuciu najdoskonalszy porządek i bez niej nic nie znajdowałoby się na swoim miejscu.
To mój sposób na codzienne radzenie sobie z przeciwnościami.
Muzyka to także najprostsza droga do drugiego człowieka, charakterystyczne dla połączenia słowa i dźwięku twórcze porozumienie.
Dlatego właśnie o człowieku jako wartości nadrzędnej opowiadają zwykle moje piosenki.
Człowieku niepowtarzalnym, ważnym, wyjątkowym.
Zdolnym do miłości, która zmienia rzeczywistość.
Zachwycającym różnorodnością, ubogacającym świat empatią.
Szukającym nadziei, która podtrzymuje w trudnościach.
Rozumiejącym sens rozpaczy i żalu, kiedy pomagają odnaleźć właściwą drogę i docenić dobro.
Każde muzyczne spotkanie z publicznością i innymi artystami jest dla mnie prezentem.”

Agnieszka Łozińska zaprezentuje w Nowohuckim Centrum Kultury piosenki, które niebawem ukażą się na jej pierwszej płycie. Podczas koncertu na fortepianie towarzyszyć jej będzie Karol Radwan.

 

Grzegorz Grunwald – śpiewający autor, kompozytor, gitarzysta; podczas swoich recitali prezentuje głównie piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy w unikalny sposób z akompaniamentem gitary. Na imponującej liście nagród i wyróżnień przyznanych Grzegorzowi i jego piosenkom znajdziemy m.in. I nagrodę na „Wrzosowisku” w Kędzierzynie-Koźlu (2015), I nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie (2015), I nagrodę za piosenkę, a także nagrodę specjalną im. Wojciecha Bellona na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Studenckiej i Turystycznej w Szklarskiej Porębie (2016), jest też Grzegorz laureatem II nagrody na festiwalu „Przy kominku” w Kielcach (2016), II nagrody na  festiwalu „Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu (2017), III nagrody podczas Festiwalu „Nadzieja” im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu (2017), III nagrody za wykonanie i II nagrody za piosenkę na Festiwalu „Danielka” (2017), a także II nagrody w konkursie Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy sentymentalne” w Lublinie (2018) i nagrody głównej „Gęste Sito Krytyki” na 31 Biłgorajskich Spotkaniach z Piosenką Autorską i Poezją Śpiewaną (2019) oraz zdobywcą licznych wyróżnień. W dorobku posiada wydaną w 2017 roku autorską płytę CD „Mój przyjaciel cień” oraz płytę CD „Pielgrzym” (2019), na której śpiewa wiersze Cypriana Kamila Norwida z własną muzyką. Podczas koncertów wykonuje także opracowane przez siebie utwory innych autorów i kompozytorów, będące dziś klasyką gatunku, główną część jego repertuaru stanowią jednak autorskie piosenki, pełne refleksji i przemyśleń nad ludzką egzystencją, choć nie pozbawione humoru; płynący z tych słów spokój, kojący tembr głosu, zespolony z brzmieniem gitary, na długo pozostają w pamięci słuchacza.

Czwartek, 27.04.2023, sala kameralna 203
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL