24.11.2022

Scena Piosenki Autorskiej: Adam Szabat

Scena Piosenki Autorskiej: Adam Szabat

Wystąpią:
Adam Szabat – śpiew

Waldemar Korzeniowski – gitary

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

 

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz, trener wokalny; zrzeszony w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS; członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego; współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Laureat m.in. Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów „Ballada o…” w Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka „Południca” w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi, Spotkań z Piosenka Autorską „Oranżeria” w Radzyniu Podlaskim, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Adam Szabat to artysta obdarzony wyjątkowym ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania.

Ma na koncie trzy płyty z Teatrem Piosenki Młyn – CD Piosenki z Miasteczka H, CD Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa, CD Na trzy, a także solowy album CD Adam Szabat – recital piosenek na żywo oraz płytę współautorską z Janem Kondrakiem CD Pieśni Kresów Naszych. We wrześniu 2022 roku ukazała się CD Usiądźmy przed drogą, zbiór najnowszych piosenek napisanych i śpiewanych przez Adama. Aranżacje utworów przygotował gitarzysta Waldemar Korzeniowski.

Teksty piosenek i artykuły autorstwa Adama Szabata są prezentowane w Roczniku Piosenka, wydawanym przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Ale że Adam jest także kompozytorem i niezwykłym interpretatorem, to właśnie koncertowe chwile z nim i jego pełnymi emocji pieśniami pozostają na długo w pamięci słuchaczy.

Czwartek, 24.11.2022, sala kameralna 203
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL