02/03/2023

Scena NCK przygotowała…

Scena NCK przygotowała…

Koncerty, spektakle teatralne i programy kabaretowe – uznani artyści, wschodzące gwiazdy i legendarni wykonawcy. Na najbliższe dziewięć miesięcy Scena NCK proponuje koktajl wydarzeń, stworzony z precyzyjnie dobranych składników – tak by każdy z widzów mógł odnaleźć w nim ulubioną przez siebie  artystyczną nutę.

Muzyczny repertuar otwiera marcowy recital Michała Bajora, a kończy listopadowy koncert Pierwszej Damy Polskiego Jazzu Ewy Bem. W Nowohuckim Centrum Kultury usłyszeć będzie można również Natalię Kukulską, Pawła Domagałę, Raya Wilsona i „Muńka” Staszczyka. Po raz kolejny dla naszych widzów zagrają: Stare Dobre Małżeństwo i Wolna Grupa Bukowina, a muzyczny hołd Tadeuszowi Nalepie złożą członkowie zespołu Old Breakout.

Teatralnych widzów zapraszamy na dwa spektakle zbudowane na tekstach Bogusława Schaeffera w gwiazdorskiej obsadzie, monodram Krystyny Jandy, kryminalną zabawę, zwariowaną komedię niezaplanowanych sytuacji i sześć przedstawień dla najmłodszych widzów, z „Czerwonym Kapturkiem” na czele.

Kabaretowa strona repertuaru Sceny NCK to trzy programy typu stand-up: Grzegorz Dolniak, Daniel Midas i Igor Kwiatkowski oraz dwie formacje, które od dawna cieszą się ogromną popularnością: Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Młodych Panów.

Zapraszamy do NCK!

 

MICHAŁ BAJOR „No, a ja?”
5 marca (niedziela), g. 18.00
Koncert pełen wspomnień i autorskich nowości promujący kolejną płytę artysty – jego nowe muzyczne wyzwanie. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność.
<więcej informacji, bilety>

TRE VOCI
8 marca (środa), g. 19.00
Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka. Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki powstał charyzmatyczny koktajl.
Wystąpią: Voytek Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. 
<więcej informacji, bilety>

OLD BREAKOUT „Tribute to Nalepa”
11 marca (sobota), g. 18.00
Reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę. W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele artysty postanowili stworzyć projekt upamiętniający jego muzykę. Usłyszymy największe przeboje zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy.
skład zespołu: Tadeusz Trzciński, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Łukasz Biliński
<więcej informacji, bilety>

KABARET MŁODYCH PANÓW „Co się stało?” – nowy program
12 marca (niedziela) g. 18.00 i 20.45
Odpowiedź na tak postawione pytanie zwykle brzmi – nic. Czasami lekko ją rozwijamy i wtedy automatycznie przechodzi w pytanie – dlaczego pytasz? Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy niczego na co dzień, tylko bądźmy sobą.
<więcej informacji, bilety>

GRZEGORZ DOLNIAK „Lifehack” – najnowszy program
14 marca (wtorek), g. 18.00 i 20.30
Jeden z najbardziej ekspresyjnych polskich komików ponownie zabiera nas w podróż po swoich odjechanych życiowych obserwacjach. Przyjdź i sprawdź jak „Lifehack” wciąga bez reszty. 
<więcej informacji, bilety>

DANIEL MIDAS „Pokaz magi” – nowy program
23 marca (czwartek), g. 19.00 
Odkrycie Internetu 2022 roku. Komik, którego „Szopkę dla reportera” oglądają już wszyscy. Od kierowców, przez nauczycielki, aż po znanych adwokatów. Jego ulubiony tekst na podryw „Jestem z Kaszewiakiem po imieniu” podobno ma 100% skuteczności. Prywatnie – bardzo pozytywny i zawsze uśmiechnięty chłopak. Gość ma dwa metry wzrostu, więc jak go poprosicie to pewnie zdejmie Wam coś z górnej półki.
<więcej informacji, bilety>

MITCH & MITCH con il loro Gruppo Etereofonico play „Amore assoluto per Ennio”
26 marca (niedziela), g. 18.00
Jeden z najliczniejszych i najbardziej tajemniczy polski zespół. Nigdy nie udzielają wywiadów, podają się za ambasadorów USA w Polsce. Na repertuar koncertu złożą się utwory Ennio Morricone, co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch&Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.
<więcej informacji, bilety>

NATALIA KUKULSKA – GWIAZDY DLA AUTYZMU
31 marca (piątek), g. 19.00
Wiosenny koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie. Cały dochód z organizowanego już po raz siódmy koncertu ma zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym. W tym roku z Orkiestrą Wieniawa, w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach, wystąpi Natalia Kukulska.
<więcej informacji, bilety>

IGOR KWIATKOWSKI „Tylko śmiech nas ocali” – program premierowy
2 kwietnia (niedziela), g. 19.00
Spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością, zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Igor Kwiatkowski udowodni, że każdą sytuację można ubrać w śmiech. Zobaczycie, że choć życie bywa trudne, to śmiech może nas ocalić.
<więcej informacji, bilety>

PREZENT URODZINOWY –  Teatr Capitol
16 kwietnia (niedziela), g. 18.00
Komedia niezaplanowanych sytuacji mogłaby zdarzyć się naprawdę – zwłaszcza wtedy, gdy fantazja zaczyna wodzić bohaterów na pokuszenie lub… za nos – ku uciesze wkręconego w tę szałową drakę widza. Każdy komiczny niuans tej nakręcającej się mieszanki wybuchowej zagrany jest z niezwykłą precyzją i w szalonym tempie.
reżyseria: Jerzy Bończak
obsada: Katarzyna Pakosińska, Dominika Kryszczyńska, Rafał Cieszyński, Tomasz Dedek, Waldemar Obłoza
<więcej informacji, bilety>

PAWEŁ DOMAGAŁA „Narnia”
21 kwietnia (piątek), g. 19.00
Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty artysty, który jest wielkim fanem serii „Opowieści z Narnii”, może  dlatego, że jest pełna alegorii i odniesień. To dla mnie płyta najbardziej osobista i najbardziej terapeutyczna. Płyta, która mnie w jakimś sensie uratowała, bo praca nad „Narnią” była równocześnie pracą nad sobą. 
<więcej informacji, bilety>

STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO
22 kwietnia (sobota), g. 17.00
Najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną skalę.
Zespół wystąpi w składzie: Krzysztof Myszkowski, Tomasz Pierzchniak, Wojciech Czemplik.
<więcej informacji, bilety>

ADAM VAN BENDLER – stand-up
27 kwietnia (czwartek), g. 20.00
Po raz kolejny Adam Van Bendler staje na głowie aby pomóc nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. Co tym razem wydarzy się na żywo podczas kolejnego programu? Jedno jest pewne – będzie śmiesznie do bólu.
<więcej informacji, bilety>

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” im. Stanisława Hadyny – koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia Zespołu
28 kwietnia (piątek), g. 18.00
Jubileuszowy program artystyczny to wielobarwny mix najpopularniejszych programów galowych, na który składają się między innymi największe muzyczne przeboje Zespołu – kompozycje i opracowania Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara, Ireneusza Łojewskiego i Czesława Płaczka oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej, Hanny Chojnackiej i Juraja Kubanki. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane także słynne, niepowtarzalne „Helokanie” Stanisława Hadyny oraz „Tańce lubelskie”.
<więcej informacji, bilety>

MUNIEK I PRZYJACIELE – koncert
5 maja (piątek), g. 19.00
Akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek „Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. Program koncertu jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty, zawiera też przeboje z najnowszej solowej płyty Artysty „Syn miasta”.
<więcej informacji, bilety>

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA
6 maja (sobota), g. 18.00
Doroczny koncert poświęcony pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina. 

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU „Za długo panowie byli grzeczni”
12 maja (piątek), g. 17.00 i 20.00
Program twórców serialu „Ucho prezesa” – pełen błyskotliwego i inteligentnego humoru, komentarz otaczającej nas rzeczywistości. Zobaczymy całą galerię postaci, które mają dosyć przypisanych im przez konwenanse życiowych ról i postanawiają z nimi zerwać. Za długo panowie byli grzeczni.
<więcej informacji, bilety>

SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW – Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
13 maja (sobota), g. 17.00
Fascynujący seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera jest po brzegi wypełniony improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.
wystąpią: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
<więcej informacji, bilety>

WIELKA GALA MUZYKI FILMOWEJ
17 września (niedziela), g. 16.00 i 19.00
Pełna ekspresji podróż przez świat filmowych hitów! Składają się na nią kolorowe sceny, przepełnione znanymi przebojami, muzyką i tańcem z największych filmowych produkcji świata. m. in. takich jak: Gwiezdne Wojny, Gladiator, Braveheart, Titanic, Władca Pierścieni, Życie jest piękne, Living It Up, Noce i Dnie oraz wielu innych.
Wystąpią: soliści: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek (Duo Performance), Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela, tancerze Aerial Skils, Zespół baletowy Krynickiego Studia Baletowego im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
<więcej informacji, bilety>

RAY WILSON – Genesis Clasic #Change20
5 października (czwartek), g. 19.00
Właśnie mija 20 lat od rozpoczęcia solowej kariery Raya Wilsona – jednego z najwybitniejszych wokalistów brytyjskich, kompozytora i autora tekstów, cenionego szczególnie za charyzmę sceniczną i zawsze wysoką formę koncertową. Podczas występu publiczność będzie mogła usłyszeć obok największych przebojów Genesis, czy Stiltskin kompozycje z debiutanckiego albumu solowego „Change”.
<więcej informacji, bilety>

ADAM VAN BENDLER – stand-up
12 października (czwartek), g. 20.00
Po raz kolejny Adam Van Bendler staje na głowie aby pomóc nam oderwać się od problemów dzisiejszego świata. Co tym razem wydarzy się na żywo podczas kolejnego programu? Jedno jest pewne – będzie śmiesznie do bólu.
<więcej informacji, bilety>

KRYSTYNA JANDA „My Way” – Teatr Polonia
14 października (sobota), g. 16.30 i 20.00
Najnowszy monodram Teatru Polonia przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och -Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego.
<więcej informacji, bilety>

KWARTET– pięćdziesięciolecie spektaklu
22 października (niedziela), g. 17.00
Kultowa sztuka opowiada historię czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Na oczach widzów tekst autorstwa Bogusława Schaeffera i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów.
reżyseria: Mikołaj Grabowski
obsada: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
<więcej informacji, bilety>

EWA BEM z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego
4 listopada (sobota), g. 18.00
Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Należy do grona najwybitniejszych polskich wokalistek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu.
skład zespołu: Andrzej Jagodziński, Robert Majewski, Adam Cegielski, Czesław „Mały” Bartkowski
<więcej informacji, bilety>

LILY – Och Teatr Warszawa
25 listopada (sobota), g. 17.00 i 20.00
Kryminalna zabawa teatralna, w której trup pojawia się i znika, przemieszcza. Skomplikowana intryga dająca  przyjemność publiczności  i wyraziste charaktery sceniczne! Charaktery! Świetnie narysowanych, siedem postaci. W tym para zabawnych i niepoprawnych staruszków – inspektor ciamajda i „wiedząca wszystko  sprzątaczka”, znajoma inspektora  z młodości „pomagająca” mu w znalezieniu mordercy.
reżyseria: Krystyna Janda
obsada: Krystyna Janda, Mirosław Haniszewski, Paweł Ciołkosz/ Adam Serowaniec, Krzysztof Stelmaszyk, Agnieszka Krukówna/Natalia Berardinelli, Magdalena Smalara, Mateusz Damięcki,  Magdalena Lamparska/Vanessa Aleksander.
<więcej informacji, bilety>

 

DLA DZIECI:

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
2 i 3 marca (czwartek, piątek), g. 18.00
4 marca (sobota), g. 11.00
<więcej informacji, bilety>

CZERWONY KAPTUREK – Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina
18 kwietnia (wtorek), g. 11.00
<więcej informacji, bilety>

NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK – Teatr Nowy w Zabrzu
25 kwietnia (wtorek), g. 11.00
<więcej informacji, bilety>

MUCHA W MUCHOLOCIE – Aida
3 czerwca (sobota), g. 11.00
<więcej informacji, bilety>

W KRAINIE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI – piosenki i duety z bajek Walta Disneya
17 września (niedziela), g. 10.00
<więcej informacji, bilety>

CEZIK DZIECIOM „NutkoSfera i DrobNutki” – spektakl muzyczny
16 kwietnia (wtorek), g. 18.00
<więcej informacji, bilety>