18.04.2023

„Czerwony Kapturek” – spektakl dla dzieci

„Czerwony Kapturek” – spektakl dla dzieci

Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina

Żeby tak postać z bajki za plecami obgadywać?! Albo prosto w oczy? I to jak? Żeby brzuch bolał ze śmiechu? Jak tak można?! A można!

W przezabawnych dialogach napisanych przez Martę Guśniowską aktorzy zatapiają zęby niczym Wilk w drożdżowym cieście, a najśmieszniejsze lalki, jakie świat wymyślił – muppety, wcielają się w barwnych bohaterów „Czerwonego Kapturka”.

Ale co to za historia… Naiwna Dziewczynka niesie przez las koszyczek do babci, a zły Wilk… Zaraz… zaraz.. Jaki zły wilk?… Przecież Kapturek może być sympatyczną łobuziarą, a Wilk miłym, uprzejmym i nieco nieśmiałym zwierzakiem. Do wesołej paczki dołączy elegancka, ale charakterna i nowoczesna mama, przeuroczy gajowy, a także wiecznie młoda babcia, która z niebywałą krzepą korzysta z życia.
Autorka po raz kolejny zaskakuje swoimi nietuzinkowymi pomysłami na współczesne odczytanie klasycznych bajek, zdobywając serca dzieci, ale również dorosłych.

Twórcy wraz z aktorami proponują przedstawienie w konwencji „teatru w teatrze” – wartkie, pełne zabawnych zwrotów akcji, żywiołowej muzyki i ruchu. Do muzycznych interakcji zaproszą najmłodszą widownię, która pośród śmiechu odkryje, że nie taki Wilk straszny i że miłość jest najlepszym lekarstwem nawet na ból brzucha. 

Twórcy:
autor – Marta Guśniowska
reżyseria – Katarzyna Kawalec
scenografia i lalki – Areta Puchalska
kostiumy – Wiktoria Jureczko
muzyka – Radosław Bolewski
asystent reżysera, inspicjent – Stefan Szulc
produkcja – Patrycja Kundro

Obsada:
Ewa Zawada, Joanna Rzap, Stefan Szulc, Jacek Mikołajczyk

Spektakl dla widzów powyżej 3 r. ż.
Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

Wtorek, 18.04.2023, Scena NCK
godz. 11:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL