03.06.2023

„Mucha w Mucholocie” – koncert dla dzieci

„Mucha w Mucholocie” – koncert dla dzieci

Aida z zespołem

Aida Kosojan-Przybysz jak nikt inny potrafi pisać dla dzieci, bawić słowem i rozśmieszać do łez, czego dowodem jest popularność albumów „Aida dzieciom” czy „Mini Mini Kołysanki”. Na najnowszej płycie Artystki „ZGADNIJ, CO TO JEST ZA ZWIERZĘ” znajduje się 10 wspaniałych, mądrych i zabawnych piosenek, pełnych inteligentnego humoru i edukacyjnego waloru. Aida pokazuje dzieciom świat oczami zwierząt, przypomina, że w lesie jesteśmy gośćmi, zachęca do aktywności, zwraca uwagę na ekologię, ale przede wszystkim – zaraża dobrą energią młodych słuchaczy. Przy jej piosenkach aż chce się tańczyć z radości! A nie ma lepszego sposobu na wspólny taniec, śpiewanie i radość niż spotkanie z najbardziej wymagającą publicznością, jaką są dzieci, na koncertach.

Młodzi słuchacze już pokochali przygody krecika w zielonym bereciku i butach nie do pary, Baby Jagi ćwiczącej jogę czy marzycielki Gąsienicy Honoraty. Każdy bohater piosenki ma swoją wspaniałą historię, która przypomina, że na świat warto też spojrzeć inaczej – czasami zabawnie i do góry nogami, a czasami z punktu widzenia dzięcioła, zaniepokojonego tym, co dzieje się w lesie.

Aida, wraz ze swoim zespołem, złożonym ze wspaniałych muzyków, stworzyli koncert – interaktywny spektakl, podczas którego zapraszają publiczność do wspólnej zabawy. Podczas koncertu dzieci uczestniczą w jego tworzeniu: odpowiadają na zagadki, naśladują głosy zwierząt, dzielą się swoimi historiami nawiązującymi do tekstów piosenek. W naturalny sposób, poprzez zabawę, uczą się jak chronić świat, dbać o jego mieszkańców, środowisko, rzeki, morza, oceany, powietrze… Jak żyć nie szkodząc, a małymi krokami oddawać szacunek planecie, która ofiarowała nam siebie i stała się naszym domem.

Aida jest autorką wszystkich tekstów piosenek, a krążek powstał we współpracy z wybitnym kompozytorem i producentem muzycznym – Kubą Galińskim. Duet tych osobowości muzycznych zaowocował synergią popu, swingu, a nawet post punkowego ska oraz produkcją na najwyższym światowym poziomie.

 

Występują:
Aida – śpiew
Piotr Koźbielski – instrumenty perkusyjne i klawiszowe
Bartek Królik – gitara basowa
Marek Piotrowski – instrumenty klawiszowe
Michał Chęć – gitara
aktorki pantomimy Fundacja Sztuka Ciała – Joanna Płóciennik i Katarzyna Markowska

 

Czas trwania koncertu: około 60 minut

Sobota, 03.06.2023, Scena NCK
godz. 11:00

Rezerwacja biletów, informacje:

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL