16/08/2022

Scena NCK. Od września do grudnia

Scena NCK. Od września do grudnia

Po powrocie z udanych wakacyjnych podróży zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury. Jesienny repertuar Sceny NCK został tak pomyślany, by każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Proponujemy premierowe pokazy, festiwalowe wydarzenia i okrągłe jubileusze. Będą koncerty – Natalia Przybysz, Kaśka Sochacka, Mikromusic, Natalia Kukulska i Raz Dwa Trzy. Będą spektakle teatralne – „Biała Bluzka”, monodram w wykonaniu Krystyny Jandy i kultowy „Kwartet” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Będą klasyczne spektakle baletowe i dużo dobrej zabawy – z Kabaretem Skeczów Męczących, odlecimy w kosmos, po czym Piotr Bałtroczyk bezpiecznie sprowadzi nas na ziemię, a Artur Andrus po niej oprowadzi. A na koniec roku trzecią część akustycznego projektu zaprezentuje  Miuosh. To oczywiście nie wszystko…

  

Repertuar Sceny NCK dla dorosłych:

16 września (piątek), g. 19.00
ROBERT KASPRZYCKI „Bardzo ważne bzdury”– koncert jubileuszowy
30 lat minęło od 28 Studenckiego Festiwalu Piosenki, na którym Robert Kasprzycki otrzymał I nagrodę oraz Stypendium Wojtka Bellona – ufundowane dla autora najlepszych tekstów festiwalu. Od tego czasu wydał 6 autorskich płyt, napisał masę piosenek – dla siebie i dla swych Przyjaciół. Koncert będzie okazją do wysłuchania głównie wyboru najlepszych piosenek napisanych na użytek własny – między innymi z najnowszej płyty solowej „Mała Łazienkowa”. Przewidziane są także miejsca dla Gości. Tych spodziewanych, lecz także tych Niespodziewanych.
Wokaliście na scenie towarzyszyć będzie stały zespół: Max Szelęgiewicz, Krzysztof Wyrwa, Adam Zadora.
<kup bilet online>

18 września (niedziela), g. 17.00
WIELKA REWIA OPERETKI I MUSICALU
W programie arie i duety z operetek: Wesoła Wdówka, Księżniczka Czardasza, Błękitna Maska, Wiktoria i jej Huzar, Bal w Savoyu. Zabrzmią utwory: Straussa, Kalmana, Abrahama. Widowisko wzbogacą barwne choreografie, piękne kostiumy, wizualizacje i efekty specjalne.
Wystąpią soliści: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek (Duo Performance), orkiestra Arte Symfoniko pod batutą Mieczysława Smydy i Studio Baletowe im. W. Szlęka z Krynicy Zdroju.
<kup bilet online>

25 września (niedziela), g. 16.00 i 19.00
KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH „Polska misja komiczna”
Polska misja komiczna została powołana do eksploracji najodleglejszych zakątków duszy Polaka. Bo to jacy jesteśmy to istny kosmos. Ponieważ wszystko najlepiej obserwuje się z dystansu, KSM pomoże widzom unieść się ciut nad Ziemię i z takiej perspektywy śmiać się, dziwić, czasem oburzać.
<kup bilet online>

1 października (sobota), g. 19.00
JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI
Jan Emil Młynarski i Marcin Masecki powołali do życia zespół odwołujący się do tradycji polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego. Usłyszymy utwory swingowe, nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół Adama Astona – przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa – pianisty i kompozytora. Aranżacje Maseckiego i głos Młynarskiego nadają utworom nową jakość, czyniąc tę muzykę aktualną, skłaniającą zarówno do tańca, jak i wzruszeń.
<kup bilet online>

8 października (sobota), g. 18.00
KRYSTYNA JANDA „Biała bluzka” – Och-Teatr Warszawa
Spektakl o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety nie mogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego – kraju cenzury, kartek na mięso, godziny policyjnej i więźniów politycznych. Monodram inkrustowany piosenkami Agnieszki Osieckiej doskonale łączy tragizm z humorem. Aktorce na scenie towarzyszy zespół w składzie: Janusz Bogacki, Tomasz Bogacki, Paweł Pańta, Bogdan Kulik, Patryk Dobosz. Adaptacja i reżyseria: Magda Umer.
<kup bilet online>

9 października (niedziela), g. 18.00
MONIKA BORZYM ŚPIEWA STARE PIOSENKI
Wybór przedwojennych standardów jazzowych w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki, której na scenie towarzyszy trio jazowe. Autorem fenomenalnych aranżacji jest pianista Krzysztof Dys.
Na koncercie będziemy mogli usłyszeć melodie autorstwa Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara, m.in.: Pokoik na Hożej, Płyta z zadrą, Bezsenna noc, Bez śladu twa wielka miłość minie, Miłość Ci wszystko wybaczy, czy Nikt tylko Ty.
<kup bilet online>

13 października (czwartek), g. 19.00
PIOTR BAŁTROCZYK
Kabareciarz i konferansjer, dziennikarz, satyryk, poeta, prezenter telewizyjny i radiowy. Stand-uper, który uporczywie twierdzi, że nie ma nic do powiedzenia. Pełną humoru sztukę słowa opanował w sposób perfekcyjny. Każdy występ Bałtroczyka to czas wypełniony inteligentną zabawą i humorem na wysokim poziomie. Ma świetny kontakt z publicznością, którą zawsze obdarza ogromną dawką pozytywnej energii.
<kup bilet online>

14 października (piątek), 19.00
MIKROMUSIC – premiera nowej płyty
Polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r. został uhonorowany Fryderykiem w kategorii „Muzyka Poetycka”.
<kup bilet online>

15 października (sobota), g. 17.00, Scena NCK
KWARTET – pięćdziesięciolecie spektaklu
Kultowa sztuka, w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, opowiada historię czterech aktorów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Na oczach widzów tekst autorstwa Bogusława Schaeffera i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych artystów. Wybitne aktorstwo, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko.
obsada: Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski
<kup bilet online>

19 października (środa), g. 20.00
VOO VOO i Goście „Anawa 2020”
Autorskie interpretacje Wojciecha Waglewskiego piosenek pochodzących z jednej z najważniejszych polskich płyt wszechczasów – Marek Grechuta Anawa, będącej skarbnicą takich ponadczasowych przebojów jak Niepewność, (W dzikie wino) zaplątani, Nie dokazuj czy Będziesz moją panią.
W koncercie udział wezmą: Kasia Lins, Kasai, Ørganek, Tomek Makowiecki.
<kup bilet online>

22 października (sobota), g. 19.00
NATALIA PRZYBYSZ „Serce Spokojne”
Zaczynam się od miłości zawiera nieznane dotąd teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół: Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. To wielka odpowiedzialność wziąć na warsztat teksty Kory. Słowa traktowałam jak perły z dna morza. Starałam się nie brać więcej niż było konieczne. Poezja Kory z precyzją akupunktury dotykała często rdzenia mojej emocjonalnej konstrukcji. Wiem, że nie jestem jedyną jej pacjentką, mam nadzieję, że moje melodie pomogą mocniej działać tej medycynie – Natalia Przybysz.
<kup bilet online>

23 października (niedziela), g. 19.00
SARSA „Runostany”
Ten album to etap swoistej medytacji w moim rozwoju artystycznym, czyli czas, kiedy postanowiłam skupić się na swoim wnętrzu i na tym jak odczuwam otoczenie, czego potrzebuje. Zmysły i głos wewnętrzny to najlepsze wskazówki w drodze do spełnienia – mówi Sarsa.
Runostany to nie tylko koncert, ale też spotkanie pełne niespodzianek, działające na każdy z pięciu ludzkich zmysłów. Zapraszamy do leśnego świata Sarsy!
<kup bilet online> 

26 października (środa), g. 19.00
NARODOWY BALET UKRAINY VIRSKY
Zespół już w chwili swego powstania w 1937 r. wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów – nie tylko za sprawą artystycznej awangardy, pełnych kolorytu i dynamiki wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim z powodu perfekcjonizmu na najwyższym poziomie. Wspaniałe choreografie ludowych tańców w niezwykły sposób oddają tradycję i piękno Ukrainy – to połączenie folkloru ze współczesnością i akrobatyki z tańcem klasycznym.
<kup bilet online>

29 października (sobota), g. 16.00 i 19.00
KABARET SMILE – nowy program
Czeka nas duża dawka dobrej zabawy. Kabaret Smile przez 19 lat istnienia przyzwyczaił widzów do poziomu żartu, który trafia w gust większości miłośników polskiego kabaretu. Dodatkowo podczas występu panuje ciepła, rodzinna atmosfera przesycona radosnym optymizmem. Tym razem nie będzie inaczej. Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier i Michał Kincel zadbają o to na serio.
<kup bilet online>

4 listopada (piątek), g. 19.00
NATALIA KUKULSKA MTV UNPLUGGED – koncert jubileuszowy
Sentymentalna podróż przez 25 lat twórczości artystki. Usłyszymy: Im więcej Ciebie tym mniej, W biegu, Piosenkę światłoczułą, nie zabraknie też utworów z ostatnich płyt.  MTV Unplugged to – oprócz akustycznych brzmień – precyzyjna oprawa wizualna. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Archie Shevski, Artur BooBoo Twarowski, Marcin Mały Górny Michał Dąbrówka, Jan Dąbrówka, Michał Pękosz, Mikołaj Grott, Tomasz Żymła, Tomasz Duda, Kasia Rościńska, Ola Nowak. 
<kup bilet online>

18 listopada (piątek), g. 19.00
RAZ DWA TRZY „Człowiek czasami serce otworzy”
Koncert złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych zmagań podejmowanych przez bohaterów tych małych dzieł sztuki. Zespół Raz Dwa Trzy przez ponad 30 lat grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe – zbudował szczególną więź ze słuchaczami. Ma swój własny, rozpoznawalny muzyczno-literacki język i w niedościgniony sposób interpretuje piosenki Osieckiej i Młynarskiego.
<kup bilet online>

19 listopada (sobota), g. 18.00
ANDRZEJ KRZYWY & MACIEJ MIECZNIKOWSKI  „2 Man Show”
Muzycy wykonają najbardziej znane miłosne przeboje zespołu De mono: Kochać inaczej, Zostańmy sami, Ostatni pocałunek, a także Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego Historia jednej znajomości  Czerwonych Gitar oraz wiele innych znanych hitów.
Artystom na scenie będzie towarzyszył zespół w składzie: Paweł Mazur, Paweł Maurycy, Jerzy Drobot,  Kamil Patulski, Dawid Pikul, Milena Łącka.
<kup bilet online>

listopad
KAŚKA SOCHACKA – premiera  nowej płyty
Kaśka Sochacka – drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim zachrypniętym głosem – na polskiej scenie muzycznej zadebiutowała w 2010 roku. Szerszej publiczności dała się poznać w programie Mam Talent. W tym roku została nominowana w czterech kategoriach do Fryderyków.
Artystka zdobyła już sobie sporą rzeszę wiernych fanów, oczekujących na każdą jej nową piosenkę.

27 listopada (niedziela), g. 17.00
SONIA BOHOSIEWICZ „10 sekretów Marilyn Monroe”
Marilyn Monroe była symbolem seksu i najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, ale wiele związanych z nią historii okrytych jest tajemnicą. Sonia Bohosiewicz niektóre z nich odkryje, wyśpiewa je i opowie o nich. Usłyszymy utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald i Franka Sinatry. Na scenie wystąpi zespół w składzie: Fabian Włodarek, Michał Walczak, Piotr Górka, Frank Parker.
<kup bilet online>

3 grudnia (sobota), g. 19.00
ARTUR ANDRUS Z ZESPOŁEM
Kabaretowy recital o podróżach – dalekich i bliskich. O uczuciach – własnych i cudzych, przeżytych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. W spektaklu piosenki przeplatają się z wierszami, humorystycznymi komentarzami i anegdotami.
Artyście na scenie towarzyszą muzycy: Wojciech Stec, Łukasz Borowiecki, Łukasz Poprawski, Paweł Żejmo.
<kup bilet online>

10 grudnia (sobota), g. 20.00
MIUOSH AKUSTYCZNIE III „Przyjdź do mnie”
Trzecia część akustycznego projektu Miuosha, który od 2016 roku skupia na jednej scenie muzyków FDG. Orkiestry, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz gości specjalnych. Projekt muzycznie czerpie z ostatnich dokonań autorskich katowickiego muzyka i rapera, który śmiało sięga w kierunku nieoczywistych rozwiązań muzycznych, a na scenę często zaprasza nieoczywistych gości, często kojarzonych z zupełnie inną muzyką. 
skład zespołu: Miuosh, Robert Zając, Tomasz Dąbrowski, Oskar Ludziak, Jacek Szczypiński, Marta Fedyniszyn, Joanna Smajdor, Mateusz Konieczny
<kup bilet online>

11 grudnia (niedziela), g. 12.00
ROYAL LVIV BALLET „Śpiąca królewna”
W pałacu królewskim trwa uroczystość chrzcin królewny Aurory. Dobre wróżki kolejno obdarzają maleństwo darami wesołości, wdzięku i delikatności. Podczas gdy najważniejsza z nich – Wróżka Bzu –składa swój dar, do pałacu wdziera się zła czarownica Carabosse. Rozzłoszczona brakiem zaproszenia na uroczystość, rzuca na dziecko klątwę. Piękne kostiumy, widowiskowa scenografia, a przede wszystkim perfekcja wykonawców sprawiają, że ten klasyczny balet zachwyca nawet najbardziej wymagających widzów.
<kup bilet online>

11 grudnia (niedziela), g. 17.00
ROYAL LVIV BALLET „Jezioro łabędzie”
Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu, ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z niezwykłą muzyką Piotra Czajkowskiego skomponowaną do libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera wprowadzą widzów w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Czy miłość wygra ze złem i nadprzyrodzonymi mocami? Czy walka o marzenia ma sens? Czy dążenie do celu jest ważniejsze niż jego osiągnięcie? Na te pytania odpowiada sobie widownia przeniesiona w baśniowy świat, mający zaskakująco wiele wspólnego z tym, w którym żyjemy.
<kup bilet online>

 

A może coś dla dzieci?
REPERTUAR WYDARZEŃ DLA DZIECI <kliknij>

 

fot. Maciek Drewniak / PHOTOSOUNDS

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL