09.02.2016

Salon Literacko Muzyczny 77

Salon Literacko Muzyczny 77

Stolik Literacki
„Czas rozpocząć”
wieczór autorski Szczęsnego Wrońskiego poety, prozaika, aktora i reżysera

Stolik Muzyczny
„Strażnicy serc”
recital Aleksandry Dudziak

Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

wronski

Szczęsny Wroński Urodził się w Żywcu. Mieszka w Krakowie i w Kielcach.
Na przełomie lat 70/80 był związany z Teatrem STU (asystent reżysera, współpracownik literacki, kierownik studia aktorskiego), a w latach 1999-2013 współtworzył Teatr Dialog (kierownik literacki, aktor i reżyser). Debiutował w „Życiu Literackim” w roku 1977. Jest autorem książek poetyckich, prozatorskich, scenariuszy i utworów dramatycznych. W środowisku ogólnopolskim zaznaczył się jako animator kultury, redaktor książek oraz almanachów poetyckich. Prowadzi autorskie programy literackie oraz warsztaty dotyczące teatru i literatury. Spontaniczny i skłonny do prowokacji artystycznej, współtwórca polskiej kontrkultury lat ‘70, leader formacji teatralno-rockowej realizującej spektakle poetyckie – nazywany poetą o duszy rockmana. Odwołania do rockowych brzmień i kontekstów odnaleźć można w najnowszej jego powieści pt. „Konsultanci”, która ujrzała właśnie światło dzienne. Szczęsny Wroński uwielbia wędrówki, przede wszystkim w głąb samego siebie. Spotkania z ludźmi i budowanie wspólnoty serca należą do jego najważniejszych pasji. Na początku lat ‘90 założył w Krakowie Teatr Promocji Poezji i pod tym szyldem wciąż realizuje spektakle i wydarzenia promujące literaturę. Należy do Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Dotychczas wydał jedenaście książek, z których najbardziej reprezentatywne to:
„Potwór nie opisany” (proza eseistyczna), STON 2, 1999 Kielce, „Wolna miłość” (powieść) STON 2, 2000 Kielce (I nagroda w ogólnopolskim konkursie im. M. Reja z Nagłowic 1998 r.), „Nie pozwól milczeć sercu” (wybór wierszy), Wyd. Naukowe DWN 2008 Kraków, „Konsultanci” (powieść), Wydawnictwo „Księgarnia Akademicka” 2014 Kraków, „Czas rozpocząć” (wiersze), Wydawnictwo i Drukarnia Tercja 2015 Kraków.
strona prywatna: www.szczesnywronski.pl
e-mail: wronski@pro.art.pl

dudziak

Aleksandra Dudziak  to wokalistka, autorka muzyki, tekstów i grafiki, kobieta o wszechstronnych zainteresowaniach. Jej ostatnie dokonania to nagranie debiutanckiej płyty z zespołem Beam-Light, którego była założycielką. Jej utwory pojawiły się na pierwszych miejscach list przebojów Radia Kraków oraz Radia Kaszebe-tu. Płyta jej formacji znalazła się w Polskim Przewodniku Rocka Progresywnego, uzyskała również wiele obiecujących recenzji. Występowała obok takich gwiazd jak: Michał Bajor, Elżbieta Towarnicka, Andrzej Sikorowski, Wojciech Groborz, Antoni Krupa oraz z zespołem Old Metropolitan Band.
http://progrock.org.pl/teksty/item/9249-ola-dudziak-flecistka-klawiszowiec-zjawisko

Salon Literacko Muzyczny został stworzony w celu promowania ważnych i wartościowych zjawisk kulturalnych. Raz w miesiącu na scenie sali teatralnej odbywa się spotkanie z autorami i wydawcami książek oraz artystami sceny muzycznej.

Wtorek, 09.02.2016, Scena NCK
godz. 18:00

wstęp wolny

Informacje:

Dział Oświatowy, pok. 201b
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: sek@nck.krakow.pl