12.01.2016

Salon Literacko Muzyczny 76

Salon Literacko – Muzyczny #76

Stolik Literacki
„Pomiędzy tobą a mną”
wieczór autorski Doroty Lorenowicz

Stolik Muzyczny
„Co się za ciszą kryje”
recital Adrianny Mai Kućmierz
aktorki i laureatki I nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki 2015

 

Dorota Lorenowicz – Absolwentka UJ. Przez wiele lat pisała „do szuflady”, którą stosunkowo niedawno odważyła się otworzyć. W 1999 roku ukazał się jej pierwszy tomik wierszy pt „Tobie Mężczyzno”, w 2001 roku tomik „To ja…kobieta…”, a w 2003 „Moje 7 światów”. Pod koniec 2009 roku pojawiła się książka p.t. „Duże i małe formaty”, gdzie prócz wierszy występuje również proza. Wydała kilka opowiadań drukowanych w różnych czasopismach, występowała na antenie Radia Kraków, Radia Alfa, w Programie I Polskiego Radia. Swoje wiersze prezentowała również na wielu wieczorach autorskich, między innymi w krakowskim kabarecie „Loch Camelot”, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, w zamku królewskim w Niepołomicach. Nagradzana i wyróżniana w ogólnopolskich konkursach literackich (w Karczewie, w Chrzanowie, w Krakowie). Członkini Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie oraz Związku Literatów Polskich.

 

Adrianna Maja Kućmierz – Aktorka występująca na scenach teatrów krakowskich (im. J. Słowackiego) i warszawskich („Polski”, „Kamienica”), absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – specjalizacja wokalno-aktorska, a także Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Tegoroczna laureatka I nagrody 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

Salon Literacko Muzyczny został stworzony w celu promowania ważnych i wartościowych zjawisk kulturalnych. Raz w miesiącu na scenie sali teatralnej odbywa się spotkanie z autorami i wydawcami książek oraz artystami sceny muzycznej.

Wtorek, 12.01.2016, Scena NCK
godz. 18:00

wstęp wolny

Dział Oświatowy, pok. 201b
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: sek@nck.krakow.pl