11.03.2014

Salon Literacko Muzyczny 61

salon-literacki

11 marca 2014 r. (wtorek), godz. 1800
sala teatralna

Salon Literacko Muzyczny. Wieczór sześćdziesiąty pierwszy. Stolik Literacki. „Miraże”. Spotkanie z poetką Magdaleną Węgrzynowicz-Plichtą. Stolik Muzyczny. „Zmyślony” recital Marcina Skrzypczaka. Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk. Wstęp wolny.

 

11 marca 2014 r. (wtorek), godz. 1800, sala teatralna

salon-literackiWieczór sześćdziesiąty pierwszy

 

Stolik Literacki

„Miraże”
Spotkanie z poetką Magdaleną Węgrzynowicz-Plichtą

Stolik Muzyczny

„Zmyślony” 
recital Marcina Skrzypczaka

 

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, poetka, socjolog, pedagog, redaktor i wydawca. Mieszka w Krakowie. Urodziła się w Warszawie. Na Mazowszu, niedaleko Żelazowej Woli, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Tytuł magistra socjologii uzyskała w Krakowie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a uprawnienia pedagogiczne – po ukończeniu studiów podyplomowych. Od 2004 r. prowadzi własną działalność wydawniczą – Wydawnictwo SIGNO, które wydaje współczesną literaturę piękną.

„Zmyślony” to debiutancki album Marcina Skrzypczaka gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów, który ukazał się 18 września 2013 roku. Jego muzyka jest w całości autorska, z gitarą klasyczną w roli głównej. Śpiewa do wierszy współczesnych poetów, m. in. Ewy Lipskiej, Adama Ochwanowskiego, Janusza Stanisława Pasierba, Zbigniewa Joachimiaka oraz własnych tekstów.

 

Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

wstęp wolny

 

Invalid Displayed Gallery

fot. Jerzy Dziedziczak

 

http://www.marcinskrzypczak.pl/

 

 

 


 

Salon Literacko Muzyczny został stworzony w celu promowania ważnych i wartościowych zjawisk kulturalnych. Raz w miesiącu na scenie sali teatralnej odbywa się spotkanie z autorami i wydawcami książek oraz artystami sceny muzycznej.

 

{loadposition salon-literacko-muzyczny}

 

radiokrakow

 

Wtorek, 11.03.2014