13.12.2020

Robert Kasprzycki Band – koncert „Czas Albokalipsy”

Robert Kasprzycki Band – koncert „Czas Albokalipsy”

 

ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce.
Bilety zakupione na termin grudniowy zachowują ważność.
W przypadku chęci zwrotu biletu prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni.

 

Zagramy w NCK dnia 13 grudnia 2020 roku i będzie to nasz pierwszy zespołowy koncert w tym roku. Wszyscy wiemy dlaczego, szkoda nawet wymieniać nazwę tego choróbska, które otoczyło nas kordonem gorzej nawet niż hordy Jaruzela. Wszyscy też wiemy, jakie odium w Polsce otacza tę datę, dzień wprowadzenia stanu wojennego – z drugiej strony wszyscy pamiętamy, że choć jeszcze kilka zim było jego, to jednak wiosna – nasza.

Na pamiętnym zdjęciu udało się Chrisowi Niedenthalowi w poetyckim skrócie złapać nastrój ówczesnego zmrożenia, zdrutowania, zdruzgotania, stan lęku, stan niepewności,  znieczulenia i jednoczesnej furii – czerń złamana szpitalną bielą, czołgi zastygłe w martwym krajobrazie, a w tle kino i plakat reklamujący „Czas Apokalipsy” – film Francisa Forda Coppoli. Dziś sytuacja w kulturze wygląda podobnie – odcięto nas od siebie, zdrutowano, zastraszono, zamknięto, i trudno nawet o  gorący koksownik, by przy nim ogrzać zziębnięte ręce i twarze zakryte maseczkami.

Przygotujemy zatem na ten niedzielny wieczór najlepsze piosenki jakie zdarzyło się nam napisać i nagrać – będzie różnorodnie: z kopem, lirycznie, ostro, delikatnie, za każdym razem jednak energetycznie, bo chcemy pokazać, że ten Czas Albokalipsy – to czas prawdziwego  Albo-Albo, bo albo my wygramy, albo pandemia, albo będziemy walczyć i przejdziemy przez jej mgłę, ale zamkniemy się na innych, i w ogóle przestaniemy uczestniczyć w kulturze żywej, tej poza domem, poza ekranikami telewizorów, tabletów czy telefonów.

Zagramy dla publiczności, której będzie się chciało brnąć przez pola, śniegi i mgławice, i przez to wszystko co nam ta Albokalipsa zgotowała: po to by z nami przełamać niepewność, histerię, lęk przed innymi ludźmi, lęk przed samym sobą.

Jedno wiemy – będzie to koncert długi, dobry i piękny.

– Robert Kasprzycki Band

Niedziela, 13.12.2020, Scena NCK
godz. 18:00 - ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce.

Bilet - 40 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL