31.10.2020

Jubileuszowe 65. Krakowskie Zaduszki Jazzowe – Koncert Główny

Jubileuszowe 65. Krakowskie Zaduszki Jazzowe – Koncert Główny

 

Część pierwsza – Krzysztof Kobyliński / Maciek Pysz
(K. Kobyliński  – piano, M. Pysz – guitar)

Krzysztof Kobyliński jest polskim muzykiem, kompozytorem, a świat jazzu zna go przede wszystkim jako pianistę, który grał z najlepszymi na świecie, a jego kompozycje wykonywali artyści z najwyższej półki gatunku, tacy jak: Branford Marsalis, Richard Galliano, Mike Stern. Tylko w 2018 roku zagrał kilkadziesiąt koncertów w różnych aranżacjach scenicznych i miejscach, które dla muzyki są kluczowe, między innymi: Duc Des Lombards w Paryżu, Porgy and Bess w Wiedniu, Izraelu, Luxemburgu, Słowacji, Włoszech, jak i na festiwalach  plenerowych: Jazz na Starówce w Warszawie. Stara się tworzyć utwory wielopoziomowe, z licznymi warstwami formalnymi. Kreowanie muzyki  jest dla niego indywidualnym procesem, na który wpływają  różne czynniki i elementy otaczającego go świata. Poza komponowaniem, koncertowaniem, Krzysztof Kobyliński jest także organizatorem kultury. W Gliwicach stworzył Centrum Kultury Jazovia, ewenement na skalę Polski i jedno z najciekawszych prywatnych miejsc koncertowych w tej części Europy. Jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym dwóch festiwali: PalmJazz oraz Filharmonia.

Maciej Pysz – pochodzący z Polski, ale mieszkający w Wielkiej Brytanii od 2003 roku, gitarzysta i kompozytor znany z klarownej lirycznej frazy, wirtuozerii i pomysłowych kompozycji filmowych. Do tej pory wydał trzy albumy jako lider, trzy jako współprowadzący i brał udział w sześciu albumach jako sideman. Występował m.in. z Daniele di Bonaventura, Ivo Neame, Asafem Sirkisem, Yuri Goloubevem, Timem Garlandem i Francois Arnaudem, na festiwalach (np. London Jazz Festival, Brecon Jazz Festival) i w klubach (np. Pizza Express Jazz Club, Vortex) w Wielkiej Brytanii, Polsce, Francji i Włoszech. W 2017 r. wydał album duetu „Coming Home” (Caligola Records) z artystą ECM Daniele di Bonaventura. Odbył trasy koncertowe z Inwardness, francuskim trio, występującym na festiwalach w Europie oraz na Manchester Jazz Festival w 2017 roku. Debiutancki album artysty ukazał się w maju 2018 r. w prestiżowej niemieckiej wytwórni Ozella Music. Najnowszy solowy album gitarowy „A View” ukazał się w październiku 2019 r. (Caligola Records). „Pysz to cichy wirtuoz, który stał się jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów na świecie” – Ian Mann

 

Część druga – Simon Raab Trio

Muzyka jazzowa o niezwykle eleganckiej jakości, takiej, która nie pozostaje w sferze klasycznej, ale rozwija wiele interesujących powiązań z innymi stylami.

SIMON RAAB TRIO wypływa na specjalne muzyczne brzegi, na takie, na których dostojne brzmienie jazzu może rozwinąć swój pełny blask bez konwencjonalnych ograniczeń. Celem Simona Raaba (fortepian), Martina Kociána (bass) i Michała Wierzgonia (perkusja) jest dotknięcie publiczności swoją muzyką, wyzwolenie głęboko zakorzenionych uczuć i wyzwolenie emocji. SRT zostało objęte programem NASOM „New Austrian Sound of Music” 2020-21, promującym młodych wschodzących talentów muzyków i zespołów austriackich nie tylko w Austrii, ale przede wszystkim za granicą.

 

Część trzecia – Stanisław Słowiński Acoustic Trio w składzie:

Stanisław Słowiński – viol,
Franciszek Raczkowski – p,
Justyn Małodobry – bass

Stanisław Słowiński – skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach „Skrzypce” oraz „Nowa nadzieja” w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum. Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia, Krakowska Orkiestra Kameralna) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Korea Południowa, Chile, Chiny, Włochy, Francja, Norwegia, Islandia, Anglia, Ukraina, Czechy, Gruzja, Austria, Węgry. Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Ludwig Wicki, Joe Hisaishi, Robert Kabara, Joanna Słowińska, Paweł Kaczmarczyk, Piotr Orzechowski. Jest współtwórcą nowego gatunku muzycznego: akustroniki. Współtworzy autorskie projekty; m.in. Stanisław Słowiński Quintet, AKT, DUCH, J.A.S.S Trio, Vetur Blóm, Orkiestra Rzeczypospolitej Krakowskiej. Ma w swoim dorobku dziesiątki utworów, które aranżował i komponował na składy wszelkiego rodzaju; od utworów elektronicznych, na skrzypce solo, przez kwartety smyczkowe, składy jazzowe, aż po utwory orkiestrowe. Jest współzałożycielem i realizatorem krakowskiego InfraSound Studio. Uczestnik i laureat wielu międzynarodowych festiwali i konkursów: m.in.: Cheoyong World Music Festival, Jeonju International Sori Festival, Kavkaz Jazz Festival, WOMAD Chile, WOMEX 2015, Festiwal Muzyki Filmowej, festiwal Rozstaje, SlotArt Festiwal, Cracovia Sacra, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Jazz Juniors 2015 – Grand Prix oraz nagroda dodatkowa, I Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta – Nagroda Publiczności, IV Ogólnopolski Festiwal Improwizacji i Interpretacji Jazzowej w Siedlcach – III miejsce oraz Nagroda Publiczności, Konkurs o tytuł Nowej Nadzieji Jazzu – Novum Jazz Festiwal – wyróżnienie. Jako lider projektów autorskich, muzyk sesyjny nagrywa m.in. dla Hevhetii, For Tune, Kayaxu.

 

Więcej informacji – ORGANIZATOR:
www.krakowskiezaduszkijazzowe.dt.pl <kliknij>

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:
 Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Wejście na wydarzenie, możliwe jest po złożeniu oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest się osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”, pod rygorem odmowy wpuszczenia. Formularze oświadczenia dostępne są w zakładce DO POBRANIA oraz u pracowników obsługi widowni, którym należy wydać wypełnione i podpisane oświadczenie.
Oświadczenie o stanie zdrowia <kliknij>

Sobota, 31.10.2020, Scena NCK
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL