16/10/2018

Rewitalizacja otoczenia NCK

Rewitalizacja otoczenia NCK

Umowa na rewitalizację otoczenia NCK podpisana!

Jeszcze nie opadły emocje dotyczące otwarcia po generalnym remoncie naszej sali teatralnej, a już możemy się podzielić kolejną dobrą wiadomością – została podpisana umowa, dzięki której w latach 2019-2020 zostaną zmodernizowane przestrzenie otaczające budynki Nowohuckiego Centrum Kultury.

 

Otoczenie budynków, które obecne w znacznym stopniu jest zdegradowane, zostanie poddane kompleksowej rewitalizacji – przewidywany koszt inwestycji wynosi ponad 8 milionów złotych. Środki na inwestycje zapewniono w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu miasta.

Mieszkańcy i odwiedzający zyskają nowe miejsce, w który warto spędzić czas wolny w przyjaznym, zielonym otoczeniu wyposażonym w nowoczesne systemy i udogodnienia. W ramach prac przewidziano:

  • przebudowę ciągów komunikacyjnych wokół NCK oraz likwidację barier architektonicznych;
  • uzupełnienie nasadzeń i aranżację zieleni;
  • montaż plenerowych systemów ekspozycyjnych oraz ustawienie tzw. małej architektury;
  • wymianę oświetlenia i systemu odwodnienia;
  • odnowienie parkingu;
  • dostosowanie przestrzeni do szeroko pojętej działalności kulturalno-rozrywkowej prowadzonej przez NCK.

 

Rewitalizacja otoczenia budynków, to kolejny krok, po przeprowadzonych w ostatnich latach remontach wnętrz Nowohuckiego Centrum Kultury, który pomoże nam tworzyć jeszcze lepszą ofertę zajęć, warsztatów i wydarzeń, a przez to prężniej NAKRĘCAĆ KULTURĘ!