15.05.2014

Poznaj moją Kolumbię

15 maja 2014 r. (czwartek), godz. 1800, sala kameralna

Klub Podróżników Navigator

Spotkanie z Magdaleną Lechowską, reżyserem i realizatorem filmu pt „Poznaj moją Kolumbię”. W programie: projekcja filmu, muzyka krakowskiej formacji flamenco Aire Andaluz oraz degustacja kolumbijskiej przystawki „mrówki dupiaste”.

„Poznaj moją Kolumbię” to jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju.
Częste podróże do Kolumbii oraz praca nad debiutancką płytą, będąca powrotem do korzeni, skłoniły Magdalenę do nakręcenia filmu o kraju, który pozostawił niezatarty ślad w jej życiu i zainteresowaniach muzycznych. Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych „mrówek dupiastych”, słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata. Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Stolica Kolumbii to największe miasto w Andach i jedna z najwyżej położonych stolic Ameryki Południowej (2640 m n.p.m.).
Film został objęty honorowym patronatem Ambasady Kolumbii w Polsce.

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Magdalena śpiewa flamenco, tango i szeroko pojętą muzykę latynoską. Jej pasją od zawsze była muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, czy tangiem. Jest główną wokalistką krakowskiej formacji flamenco Aire Andaluz.

wstęp wolny

informacje: Sekcja Oświatowa, pok. 201b, bud. A, tel. 12 644 28 63

e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

kolumbia

Czwartek, 15.05.2014