02/03/2020

Polska Sieć Tańca w NCK – wiosna 2020

Polska Sieć Tańca w NCK – wiosna 2020

Najlepsi tancerze współcześni z całej Polski na Scenie NCK? TAK! A wszystko to za sprawą Polskiej Sieci Tańca – pierwszej sformalizowanej sieci współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce.

Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

W pierwszej połowie 2020 r. w Nowohuckim Centrum Kultury zostaną zaprezentowane następujące produkcje:

 

IF/THEN – Lubelski Teatr Tańca

Spektakl oparty na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Tancerze „If/Then” wiedzą „co” nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki pozostają dla nich do odkrycia w trakcie jego trwania.
pomysł i reżyseria: Joseph W. Alter
choreografia: Joe W. Alter we współpracy z tancerzami

Scena NCK, 6 marca 2020 (piątek), g. 19.00
<więcej informacji, bilety – kliknij>

 

MANHATTAN – Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

Amerykański Projekt Manhattan miał na celu konstrukcję pierwszej broni atomowej. Była to bomba paradoksalna: miała przynieść wielkie zniszczenia i jednocześnie zakończyć wojnę. Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę było przerażającym przykładem działań człowieka pokazującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Myślenie apokaliptyczne przestaje być z szaleństwem, a staje się codziennością.
koncepcja, choreografia, wykonanie: Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak

Scena NCK, 18 marca 2020 (środa), g. 19.00 – ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce, przepraszamy za utrudnienia.
<więcej informacji, bilety – kliknij>

 

FABULA RASA – Polski Teatr Tańca

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności.
choreografia, koncepcja: Maciej Kuźmiński

Scena NCK, 28 kwietnia 2020 (wtorek), g. 19.00
<więcej informacji, bilety – kliknij>

 

FearLess – Gosia Mielech

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.
Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu.

Studio KCC, 22 maja 2020 (piątek), g. 19.00
więcej informacji, bilety – wkrótce