27.11.2018

Polish Folk Symphony – polska muzyka folkowa symfonicznie

Polish Folk Symphony – polska muzyka folkowa symfonicznie

Myślenickie Stowarzyszenie Artystów Muzyków wraz z Nowohuckim Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert.

„Polish Folk Symphony” łączy elementy muzyki klasycznej (aparat wykonawczy – orkiestra) z tradycyjnymi elementami ludowymi (kapela, śpiewacy ludowi, tancerze). Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje oraz wystawa rzemiosła i rękodzieła ludowego.

Wystąpią:

Michael Maciaszczyk
Polish Art Philharmonic
Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta
Teresa Lipka – śpiew
Jan Krakowiak – śpiew
Tomasz Pawlak – śpiew
kapela ludowa „Holniki”

 

Polish Art Philharmonic – (wcześniej działająca pod nazwą Myślenicka Orkiestra Kameralna „Concertino”) zainaugurowała swoją działalność w 2010r., powołana do istnienia przez Jolantę i Łukasza Antkiewiczów, dzięki przychylności Władz Miasta i Gminy Myślenice oraz Dyrektora MOKiS Małgorzaty Anity Werner. To młody, energiczny zespół wykwalifikowanych muzyków, którego Dyrektorem Artystycznym od 2014 roku jest Maestro Michael Maciaszczyk. Siedzibą orkiestry jest Miasto Myślenice a dokładnie – Sala Widowiskowa Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Orkiestra koncertuje w swojej siedzibie oraz w wielu miejscach w całej Polsce, wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych projektach i wydarzeniach.

 

Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA – powstał w 1953 roku w Krakowie. Zespół prezentuje bogaty program taneczno-wokalny, propagując piękno kultury polskiej i folkloru różnych regionów kraju już od ponad 65 lat! Członkowie zespołu – w grupach dziecięcej, młodzieżowej i reprezentacyjnej – mają szansę na wszechstronny rozwój artystyczny oraz lepsze zrozumienie narodowego dziedzictwa. Zespół uczestniczył w wielu realizacjach telewizyjnych i festiwalach – w kraju i za granicą, można go także podziwiać na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury. NOWA HUTA jest członkiem Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels – Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF). Za swoją wieloletnią działalność artystyczną był wielkrotnie nagradzany – między innymi: Złotą Odznaką – Za Pracę Społeczną dla Miasta Krakowa, Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Odznaką „Honoris Gratia”, Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

 

 

Wydarzenie realizowane w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura ludowa i tradycyjna”, związane ze spuścizną kultur tradycyjnych, inspirowane polską etniczną muzyką różnych regionów z wykorzystaniem bogatego skarbca rodzimej kultury.

Projekt dofinansowany jest z programu MKiDN z Funduszy Promocji Kultury oraz środków Województwa Małopolskiego.

 

 

Wtorek, 27.11.2018, Scena NCK
godz. 18:00

Wstęp wolny - bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kasie NCK od 13 listopada 2018 r.

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl