24.03.2017

Podróżujący Festiwal 2017

 

Podróżujący Festiwal 2017

Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca już po raz siódmy zawita do Krakowa. W tym wielokulturowym projekcie wezmą udział zespoły instrumentalne, taneczne i wokalne z Litwy, Łotwy, Estonii i Polski.

„Podróżujący Festiwal” jest adresowany  do publiczności w każdym wieku – dzieci, młodzieży i dorosłych. Wspólne występy artystów są wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń, poznania kultur innych krajów oraz nawiązywania przyjaźni i nowych kontaktów.  Widowiskowość, barwne stroje i różnorodne klimaty muzyczne sprawiają, że festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem i wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników, zarówno artystów występujących na scenie, jak i publiczności zasiadającej na widowni.

Organizatorem Festiwalu jest Edvardas Pavlikovicius z Litwy – to jego niesamowita energia i pomysły, sprawiają, że „Podróżujący Festiwal” ciągle wędruje po Europie i  jest wielkim świętem muzyki i tańca . Nowohuckie Centrum Kultury jako współgospodarz  imprezy, jak zawsze,  szeroko otwiera drzwi  naszej placówki i wspiera poczynania młodych artystów. Polskimi akcentami wydarzenia będą prezentacje  zespołów artystycznych działających w Nowohuckim Centrum Kultury.

Na scenie zaprezentują się m.in. Zespoły Tańca Nowoczesnego „Enigma”,„Klips” i „Klipsik”, Grupa Baletowa „Etiuda” oraz grupy Disco, Czas na jazz, Street Dance.

Plakat do pobrania:

image description

Piątek, 24.03.2017, Scena NCK
godz. 12:30 - 15:00

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl