01.04.2016

Podróżujący Festiwal – 2016

„Podróżujący Festiwal” 2016

„Podróżujący Festiwal”, w swej drodze przez świat, po raz szósty przyjeżdża do Krakowa. W tym międzynarodowym święcie muzyki i tańca wezmą udział zespoły instrumentalne, taneczne i wokalne z Litwy, Łotwy i Polski.

Wspólne występy artystów sceny są wyjątkową okazją do wymiana doświadczeń, poznania kultur innych krajów oraz nawiązywania przyjaźni i nowych kontaktów. Ponieważ muzyka i taniec nie znają barier „Podróżujący Festiwal” adresowany jest do wielopokoleniowej publiczności – dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielokulturowość i widowiskowość, barwne stroje i różnorodne klimaty muzyczne sprawiają, że festiwal jest wydarzeniem wyjątkowej rangi i wspaniałym przeżyciem dla jego uczestników – w tej samej mierze artystów występujących na scenie jak i publiczności zasiadającej na widowni.

Organizatorem Festiwalu jest Litwin Edvardas Pavlikovicius, Nowohuckie Centrum Kultury jego współgospodarzem, a zespoły artystyczne działające w naszej placówce będą reprezentować Polskę.

Na scenie zaprezentują się m.in. Zespoły Tańca Nowoczesnego „Klips” i „Klipsik”, Grupa Baletowa „Etiuda” oraz Studio Piosenki „Chanson”.

 

image description

image description

Piątek, 01.04.2016, Scena NCK
godz. 12:30 - 15:00

wstęp wolny

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl