26.05.2024

Performans i spotkanie “Gdzie jest matka” w ramach projektu Matki w ruchu

Performans i spotkanie “Gdzie jest matka” w ramach projektu Matki w ruchu

Wydarzenie zainicjowane przez Agnieszkę Barańską-Kozik, Małgorzatę Werbińską-Wojciechowską, Monikę Węgrzynowicz i Barbarę Wysoczańską-Grochal, które wspólnie tworzą projekt Matki w ruchu. Grupa rozpoczęła swoją działalność dokładnie rok temu (26 maja 2023) i koncentruje swoje poszukiwania i praktyki wokół tematyki macierzyństwa.

 

“Gdzie jest matka” – Matki w ruchu

Matki w ruchu: Agnieszka Barańska-Kozik, Małgorzata Werbińska-Wojciechowska, Monika Węgrzynowicz, Barbara Wysoczańska-Grochal
muzyka – Wojciech Kiwer

Matki w ruchu to projekt, który bada temat macierzyństwa, przekładając go na język choreografii, ruchu, ciała. Głównym celem Matek jest wzajemne wsparcie i ucieleśnienie macierzyństwa w bezpiecznej przestrzeni, stawiając na proces i brak presji. Do tej pory praca odbywała się w zamkniętej grupie, jednakże w związku z Dniem Matki, chciałybyśmy zaprosić osoby z zewnątrz – Was, do spotkania w ramach wydarzenia performatywnego. 

“Gdzie jest matka” to historie wczesnego macierzyństwa zapisane w ciałach Agnieszki Barańskiej-Kozik, Małgorzaty Werbińskiej-Wojciechowskiej, Moniki Węgrzynowicz i Barbary Wysoczańskiej-Grochal przy dźwiękowej kreacji Wojciecha Kiwera. Zachęcamy do czułej obecności widzek i widzów chcących spotkać się z nami tego wyjątkowego dnia na perfo, kawie i ciastku. Dajemy sobie szansę na sprawdzenie naszych i Waszych odczuć, zamykając umownie pierwszy etap projektu.

Niedziela, 26.05.2024, studio KCC
godz. 17:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL