23.03.2015

Paweł Kowalczyk – Czerwone drogi Auroville

23 marca 2015 (poniedziałek), godz. 1800, sala kameralna

Klub Podróżników Navigator

Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek

wystawa fotografii Pawła Kowalczyka

Spotkanie autorskie z Pawłem Kowalczykiem towarzyszące otwarciu wystawy w Galerii Podróżników.

Czym jest Auroville? Eksperymentalną ekowioską w egzotycznym otoczeniu? Namiastką przyszłej rzeczywistości? Utopijnym projektem utrzymywanym dzięki rządowej pomocy i prywatnym darowiznom? A może unikalną przestrzenią wolności i zarazem źródłem inspiracji dla poszukujących alternatywy dla obecnej formy globalizmu i dominacji wielkiego kapitału?
Do Auroville corocznie z całego świata przybywają liczni wolontariusze oraz studenci, aby współuczestniczyć w realizowanych projektach, a nawet odbywać uznawane staże. Społeczność Auroville jak i przyjeżdżający wolontariusze to nie tylko mozaika narodowościowa, wiekowa, ale i społeczna (przedstawiciele świata nauki, byli pracownicy międzynarodowych korporacji i instytucji międzynarodowych, rodziny z dziećmi, pokolenie dawnych hipisów, studenci, młodzi profesjonaliści).
Paweł Kowalczyk w 2010 roku spędził w Auroville jako wolontariusz sześć miesięcy i powracał tam przy okazji każdego kolejnego pobytu w Indiach. Zebrane podczas tych wyjazdów doświadczenia stały się dla niego inspiracją do napisania książki “Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”. Książka opowiada o wyzwaniach codziennego życia w tropiku, codzienności na indyjskiej wsi oraz o ciekawych i odważnych inicjatywach i pomysłach tej wyjątkowej wspólnoty, która przez własny przykład chce pokazać, że można traktować pracę jako wyrażenie swoich głębokich aspiracji i tęsknot. Podczas spotkania autor postara się wyjaśnić „Czym jest Auroville?” oraz skupi się na przedstawieniu innowacyjnych projektów i oddolnych inicjatyw ludzi o wielkim sercu, którzy poświęcili swój talent i środki tak zwanej “sprawie”.

wstęp wolny

Poniedziałek, 23.03.2015

Informacje:

Dział Oświatowy, pok. 201b
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl