Orkiestra Wieniawa

29 października 2013 r. (wtorek), godz. 1900
sala teatralna

Jesienne impresje. od Straussa do Ellingtona. Orkiestra Wieniawa wyróżnia się zdolnością do zachowania tradycyjnego wizerunku, jednocześnie od strony muzycznej przełamując wszelkie schematy i stereotypy przypisane orkiestrom dętym. Podczas koncertu zobaczymy ją w dwóch odsłonach: klasycznej i rozrywkowej.

 

29 października 2013 r. (wtorek), godz. 1900, sala teatralna

Jesienne impresje

od Straussa do Ellingtona

wykonawcy:
Orkiestra Wieniawa
soliści: Gabrysia Świerczek, Wojtek Blak

Orkiestra Wieniawa wyróżnia się zdolnością do zachowania tradycyjnego wizerunku, jednocześnie od strony muzycznej przełamując wszelkie schematy i stereotypy przypisane orkiestrom dętym.
Podczas koncertu zobaczymy ją w dwóch odsłonach: klasycznej i rozrywkowej. W pierwszej części pogalopujemy m.in.: z „Lekką kawalerią”, będzie można tańczyć do irlandzkiego ludowego „Irish Sketches”, czy znanego i lubianego „Libertango”.
W drugiej części zabrzmią takie utwory, jak: gorąca samba „Tico Tico”, porywający nas w daleką podróż „Caravan”, czy magiczny „Over the Rainbow” z wokalem Gabrysi Świerczek – zdobywczyni tegorocznego tytułu Perły Powiatu Krakowskiego.

Orkiestra Wieniawa to ponad pięćdziesięciu muzyków koncertujących z ogromnym powodzeniem w kraju i za granicą wraz z takimi gwiazdami jak: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko, Ewa Uryga, Ewa Warta-Śmietana.
Orkiestra posiada bogaty repertuar: od muzyki rozrywkowej, filmowej i big-bandowej, aż po klasyczną, kościelną oraz marszową.

W czasie trwania koncertu będzie możliwość wygrania podwójnego zaproszenia na wyjazd z Orkiestrą Wieniawa na festiwal do Luksemburga.

prowadzenie: Lidia Jazgar

bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem