17.06.2014

Oman – dwa tygodnie z niemowlakiem na pustyni

17 czerwca 2014 (wtorek), godz. 1830, sala kameralna

Klub Podróżników Navigator

Pokaz zdjęć oraz spotkanie z Katarzyną Pustelny-Szewczyk i Markiem Szewczykiem.

Kasia Pustelny-Szewczyk i Marek Szewczyk razem już od dziesięciu lat. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a od dwóch lat trzyosobowa rodzina. Od kilku lat opisują swoje podróże na www.kasai.eu. Ich wielką miłością jest Azja, bo jak powiedział Rudyard Kipling „Kto raz usłyszał głos Azji innego słuchał nie będzie”.

Ranek na pomarańczowej pustyni, w południe kąpiel w krystalicznych basenach w górach, a wieczorem nocleg na białej plaży… i to wszystko w ciągu jednego dnia! Brzmi jak bajka, jak opowieść z krainy tysiąca i jednej nocy… i taki właśnie jest Oman, niewielki kraj na końcu Półwyspu Arabskiego, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością.
Oman to piękne plaże, cudowna pustynia, niesamowite góry, fantastyczna przyroda i niezwykle przyjaźni ludzie. W Polsce znany głównie jako hasło z krzyżówki – jedyne państwo na „O”. Zdecydowanie zasługuje na to, by poznać go bliżej i przekonać się, że omańskie Ministerstwo Turystyki nie przesadza promując swój kraj hasłem „Oman, piękno ma swój adres”.
Na spotkaniu z nami dowiesz się dlaczego warto odwiedzić Oman i dlaczego warto pojechać tam nawet z niemowlakiem. Opowiemy jak zorganizować wyjazd, by był radosną przygodą zarówno dla dziecka jak i dla rodziców.

Spotkaniu towarzyszy wystawa w Galerii Podrózników.

wstęp wolny

informacje: Sekcja Oświatowa, pok. 201b, bud. A, tel. 12 644 28 63

e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

Wtorek, 17.06.2014