05/01/2018

Ogród Zimowy ArcelorMittal

Ogród Zimowy ArcelorMittal

W środku zimy, przed budynkiem Nowohuckiego Centrum Kultury, ArcelorMittal otwiera… ogród pełen zieleni! To miejsce, w którym w dniach 13-14 stycznia 2018 r. będzie można podjąć pozytywne noworoczne wyzwania- stanąć do walki o czyste środowisko naturalne.

Ogród Zimowy to połączenie wystawy  roślin oczyszczających powietrze oraz licznych atrakcji dla odwiedzających – wśród nich animacje dla dzieci, warsztaty oraz konkurs z nagrodami!

 

Warsztaty, konsultacje i spotkania

Podczas wydarzenia odbędą się liczne spotkania i warsztaty. Florysta Wojciech Wardecki (www.w-ogrodzie.com) odpowie na pytania dotyczące pielęgnacji roślin zielonych oraz poprowadzi warsztaty tworzenia „ogrodów w szkle”. Dietetycy Edukacji Żywieniowej (www.edukacjazywieniowa.pl) poradzą jak dbać o organizm – poprawiać odporność oraz oczyszczać z toksyn i zanieczyszczeń.

Na zainteresowanych dofinansowaniami do wymiany pieców będą czekać ekoambasadorzy Urzędu Miasta, a dla całych rodzin przygotowano praktyczne warsztaty z upcyklingu, które poprowadzi dekoeko

Zapisy na warsztaty:
https://zimowyogrod.evenea.pl/

 

Konkurs – roślinki i Instaxy Mini do odbioru!

W zamian za postanowienie, którym można się podzielić na stronie ArcelorMittal na Facebooku każdy otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze (do odbioru w Ogrodzie Zimowym w dniach 13-14.01.2018 r.), a autorzy trzech najciekawszych i najbardziej kreatywnych zgłoszeń – aparaty fotograficzne Instax Mini.

Może pora na zmianę nawyku i „przesiadkę” na rower? Zakup karty miejskiej, albo segregowanie śmieci?
Konkurs trwa do 14.01.2018, a wyniki, kto otrzyma aparat, zostaną ogłoszone 18.01.2018.

Regulamin konkursu :
http://bit.ly/2lZBrEf

 

Do zobaczenia w Ogrodzie Zimowym!
Szczegóły wydarzenia, program, przydatne informacje <kliknij>