04/11/2021

Nowości w bibliotece NCK

Nowości w bibliotece NCK

Nasza biblioteka wzbogaciła się o 120 nowych pozycji! Są wśród nich powieści przygodowe, biografie, reportaże, kryminały, bajki dla dzieci i opowiadania, modna obecnie literatura skandynawska i historie podróżnicze. Książki ciekawe, popularne i nagradzane. A ponieważ przed nami długie jesienno-zimowe wieczory warto sięgnąć po którąś z nich.

Polecamy kilka pozycji:

 „Shuggie Bain” – Douglas Stuart
Najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Powieść o granicach miłości, która rozbudza emocje i zostaje w człowieku na zawsze. Książka nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła.

„Pra Iwaszkiewiczowie” – Ludwika Włodek
Nowe i uzupełnione wydanie najbardziej fascynującej książki o rodzinie Iwaszkiewiczów, napisanej przez prawnuczkę Anny i Jarosława.

„Strażniczka słońca” – Maja Lunde
Pełna przygód opowieść dla młodych czytelników opowiadająca o stracie i towarzyszącej jej goryczy, walce z lękiem, ale też o miłości, szczęściu, nadziei na nową wiosnę oraz o tym, jak ważne są w przyrodzie równowaga i następujące po sobie pory roku.

„Samotny jak Szwed?” – Katarzyna Tubylewicz
Książka o ludziach północy, którzy lubią być sami. Autorka opowiada o indywidualizmie, szwedzkiej duchowości, która najlepiej realizuje się w samotności, na łonie natury – samotności, która uspokaja, cieszy, łagodzi, dodaje energii, oswaja, odczarowuje i ucisza strachy.

„Moja kuzynka Rachela” – Daphne du Maurier
Mistrzowskie dzieło jednej z największych pisarek XX wieku, nagrodzonej National Book Award za słynna „Rebekę”. Opowieść pełna tajemnic i kłamstw, pasji i pożądania, to zamknięty między okładkami książki kawałek minionej epoki, w której czas płynął w zupełnie innym rytmie.

„Mexican Gothic” – Silvia Moreno-Garcia
Powieść grozy wyróżniona Goodreads Choice Award jest zniewalająco mroczna i duszna. Zachwyca plastycznymi opisami, kreacją bohaterów oraz dopracowaną fabułą, która stopniowo odkrywa przed czytelnikiem makabryczne sekrety Wysokiego Dworu i wzmaga napięcie aż do spektakularnego finału.

 

 

 

BIBLIOTEKA NCK – GODZINY OTWARCIA

poniedziałek, środa i piątek
8:00 – 15:00

wtorek i czwartek
11:00 – 18:00