11/04/2021

Nowości w bibliotece NCK

Nowości w bibliotece NCK

Idzie wiosna – nowości zakwitły także na naszych bibliotecznych regałach!

Spośród ponad 100 nowych pozycji Dział Marketingu NCK poleca TOP FIVE:

PIĘĆ STAWÓW. Dom bez adresu – Beata Sabała-Zielińska
Tym razem dziennikarka opowiada historię jednego na najbardziej magicznych tatrzańskich schronisk. Nie zabraknie rodzinnych historii, opowieści o wyprawach TOPR i groźnym pięknie otaczających schronisko szczytów.

NORMALNI LUDZIE – Sally Rooney
Historia dwójki ludzi, których losy splatają się już w szkole. Dużo gorzkich prawd, ale i pięknych, przełomowych momentów. Rooney stworzyła niesamowicie „normalny” nastrój w książce, którą czyta się jednym tchem. Na podstawie książki powstał uznany przez krytyków serial produkcji HBO.

Z NIEJEDNEJ PÓŁKI. WYWIADY – Michał Nogaś
Zbiór rozmów z największymi współczesnymi twórcami. Tokarczuk, Munro, Masłowska, Aleksiejewicz, Pamuk, Atwood… i wielu innych zostali przepytani, podzielili się refleksjami, przekonaniami, opowiedzieli o swoim warsztacie.

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli – Radek Rak
Fantastyczna powieść fantastyczna, za którą autor otrzymał NIKE 2020. Osadzona w realiach dziewiętnastowiecznej Galicji baśń opowiadająca historię młodego Kóby Szeli, który przeżywa pierwszą miłość, przygody, wpada w tarapaty.

PROSTA SPRAWA – Wojciech Chmielarz
Dług. Zdemolowane mieszkanie. Zaginięcie przyjaciela. Pełna zwrotów akcji powieść sensacyjna, której akcja toczy się w Karkonoszach. Książka początkowo publikowana w odcinkach, tworzona podczas lockdownu 2020, teraz w poprawionej i rozszerzonej wersji oddana czytelnikom w wersji tradycyjnej.

 

Biblioteka czynnna w godzinach 8.30 – 14.30
telefon: 12 644 02 66 wew. 39