21.04.2018

Nowa Huta Masters 2018

Nowa Huta Masters 2018

Już po raz trzeci zapraszamy na imprezę z cyklu „Nowa Huta Masters”. Duża dawka tanecznych emocji gwarantowana – pula nagród to w tym roku 3.000 zł!

Konkurs będzie miał charakter bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w kategoriach: Kids (do 15 lat) i Dorośli (powyżej 15 lat).

 

W jury NH Masters jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej scenie: BBOY SAPA (Ukraina/Lwów), BBOY RYBA (BAS/Diamante Crew) i BBOY REMO (SSS/Misjonarze Rytmu).

Imprezę poprowadzą znani nowohuckiej publiczności z poprzednich edycji MĄKA i SIERBER, rezprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family. Chłopaki znają się na konferansjerce, robią to nie od dziś, profesjonalnie, świetnie i z humorem. Sami mogliście doświadczyć szaleństw prezentowanych przez ten duet na wielu imprezach w Polsce.

Oprawą muzyczną zajmą się: DJ Markowy oraz DJ Merrenda (SSF/Mad Skillz)

 

Na zwycięzców czekają nagrody, dyplomy, puchary, sława i pieniądze – pula nagród to 3000 pln!

Podobnie jak rok temu, w trakcie warsztatów poprzedzających turniej, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to BBOY SAPA – więcej informacji o warsztatach <kliknij>

Do pobrania

Nowa Huta Masters zgoda rodzica <kliknij aby pobrać>

Nowa Huta Masters karta zgłoszeniowa <kliknij aby pobrać>

Nowa Huta Masters regulamin <kliknij aby pobrać>

JURY:

Savka „Sapa” Mykola – bboy, pochodzi z Ukrainy, aktualnie mieszka w Polsce (Wrocław). Jego staż taneczny to 13 lat na parkiecie. Jego styl można opisać jako mocne rzemiosło, poparte setkami godzin na treningu. Mając jego osobę w drabince turnieju możemy spodziewać się ciężkiej batalii. Po ukończeniu studiów, breaking stał się dla niego najważniejszą częścią życia! Uczestnik międzynarodowych zawodów organizowanych w Europie, Azji i USA. To, co uwielbia w tańcu to specjalny vibe utrzymany w muzie, dążenie do perfekcji oraz zdrowy tryb życia. Uwielbia podróżować i wymieniać się wiedzą z innymi bboys i bgirls. Jako instruktor tańca pracuje już od 10 lat

Grzegorz „Ryba” Ambroziak – pedagog, instruktor tańca, organizator wielu przedsięwzięć Hip-Hopowych.Tancerz z 25 letnim parkietowym doświadczeniem.Instruktor Konińskiego Domu Kultury grupy Body and Soul.Miał przyjemność reprezentować Polskę w Niemczech, Litwie, Holandii, Rosji, Białorusi, Wielkiej Brytanii, Ukrainie i Czechach.W 2011 roku otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Konina za aktywną działalność na rzecz konińskiej kultury. Wspierany przez firmę Diamante Wear.

Remigiusz „Remo” Łappo – przygodę z tańcem zaczął w 1995 r, pierwsze kroki stawiał w małej miejscowości na Ślasku – Żory. W wieku 20 lat opuścił Polskę poszukując inspiracji poza granicami kraju aby móc rozwijać się tanecznie. Reprezentuje ekipy: SSS, Misjonarze Rytmu i OnAndOn Crew, projekt w Amsterdamie, gdzie pracował w teatrze jeżdżąc po całej Europie. Jak sam mówi jego największym osiągnięciem jest to, że po tylu latach tańczenia wciąż czerpie z tego zajawkę i inspiracje. Wciąż aktywny na bboy scenie, od kilku lat rezyduje w Krakowie, gdzie uczy młodych adeptów sztuki bboyingu. Podróżował po świecie, przede wszystkim zawitał do miejsca gdzie ten taniec się narodził – Nowy Jork, czerpiąc inspiracje od pionierów tego stylu. W dalszym ciągu chce przekazywać swoją wiedzę, nie zapominając, że sam wciąż jest studentem kultury Hip Hop.

 

PROWADZENIE:

Mąka i Sierber (Sinior Skład Family/Mad Skillz)- prowadzący Nowa Huta Masters, reprezentują Sinior Skład Family i Mad Skillz. Bboye z krwi i kości, z wesołym podejściem do sztuki, do życia też i na pewno nieszablonowym podejściem do prowadzenia imprez. W wielu miastach Polski niejeden już boki zrywał oglądając ich konferansjerskie popisy. Będzie wesoło ale nie mówię tu o robieniu komedii z poważnych walk, do głowy przychodzi mi bardziej: dobra zabawa, wyczucie tłumu, nieudawany luz i podejście w 100 procentach pro.

 

BITY:

Sensi /wł. Krzysztof Majchrzak/ – DJ, raper i autor tekstów z Częstochowy. Kojarzony głównie z zespołem Hurragun i boom – bapowymi brzmieniami. Legalny debiut przypada na 2011 rok i płytę Hurragun – „Hurrap” wydaną nakładem warszawskiej wytwórni Fonografika. Oprócz płyt nagranych z zespołem ma na koncie solowe wydawnictwa nakładem Asfalt Records. W 2013 roku wydał płytę „Full Flavour” wyprodukowaną przez O.S.T.R. Rok później na sklepowych półkach pojawił się album „Boom Bap Boogie” wyprodukowany w całości przez DJa Eproma. W tym samym roku rozpoczęły się prace nad ep, na której za warstwę muzyczną odpowiadał DJ Kebs. Muzycy poznali się podczas trasy koncertowej promującej album O.S.T.R. & Hades „HAOS”, w której obaj uczestniczyli. Płyta ukazała się pod nazwą APP – „APP1EP” i zebrała bardzo wiele pozytywnych recenzji. EP stylistycznie odbiegała od poprzednich dokonań artystów. Niespełna dwudziestominutowy materiał był mieszanką różnych styli muzycznych i miał być jednorazowym eksperymentem. Projekt ten przerodził się jednak w pełnoprawny w duet MC/Producent, który szykuje się obecnie do wydania pierwszego długogrającego albumu nakładem Prosto Label.

Dyskografia:
1999 – Mementho „Raz na górze, raz na dole” (CD)
2007 – Sekend Hend „Sekend Hend” (CD)
2009 – Viape „1 n. e.” feat. DJ Haem (CD)
2011 – Hurragun „Hurrap” (CD, Fonografika)
2013 – Hurragun „Hurrafunk” (WINYL, Blunted Atronaut Records London)
2013 – Sensi „Full Flavour” feat. O.S.T.R. (CD, Asfalt Records)
2014 – Sensi „Boom Bap Boogie” feat. DJ Eprom (CD/TAPE, Asfalt Records)
2015 – APP „APP1EP” feat. DJ Kebs (CD, Asfalt Records)
2016 – Sensi „Mad Cutz Mixtape” feat. Matis, DJ Lem (CD)
2017 – Alchemia „Wyrób Regionalny” feat. Matis, WorstCase

Oprócz pełnych album Sensi ma na koncie single oraz gościnne występy nagrane z takimi artystami jak: Liroy, Joe Kickass, Killing Skills, O.S.T.R., Sztigar Bonko, Hades, RH-, Wojtas Wzgórze Ya-Pa-3, CentrumStrona, Green, DJ Rezume, Strana Vychodna, DJ HWR, DJ Haem.

 

Merrenda – Bboy / DJ, reprezentant międzynarodowych organizacji artystycznych Sinior Family oraz Mad Skillz. Z kulturą Hip Hop związany od 2001 roku poprzez taniec Breaking. Na swoim koncie posiada kilkadziesiąt wygranych imprez. Od 2010 roku wszedł w świat DJingu, do tej pory zagrał kilkadziesiąt imprez, jego dobrze dobrana selekcja w gatunkach Funk & Rap & Breaks wyzwala u tancerzy naturalną ekspresję. Człowiek pełny pasji, zaangażowania, energii oraz determinacji w dążeniu do celu co przekłada się na jego umiejętności.

Markowy – DJ, producent muzyczny, bboy. Ulubione gatunki muzyczne to klimaty typu funk, breaks, boom bap, muzyka instrumentalna oraz szeroko pojęta muzyka hip hopowa, często urozmaicana własnymi wersjami oraz remixami. W roli producenta, autor albumów z gatunku breakbeat, współtwórca m.in. oficjalnego Soundtracku Battle Of The Year, wielu mixtejpów i produkcji hip hopowych.

 

Foto: Gniewko Głogowski

Sobota, 21.04.2018, NCK

Wstęp - 15 zł
Opłata startowa: 10 zł, 15 zł
Warsztaty - 80 zł

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl