08.04.2017

Nowa Huta Masters 2017

Nowa Huta Masters 2017

 

Po raz drugi zapraszamy na imprezę z cyklu „Nowa Huta Masters”. Pierwsza edycja cieszyła się niemałym zainteresowaniem, zarówno ze strony tancerzy, jak i publiczności, więc po raz kolejny stworzymy najlepsze warunki do zmagań tanecznych. Duża dawka emocji podczas NH Masters gwarantowana!

Konkurs będzie miał charakter bboy bitw solo, w których tancerze break dance zmierzą się ze sobą w kategoriach: kids (do 15 lat) i dorośli. Osoby zgłoszone do udziału zostaną rozlosowane w pary, następnie bezpośrednio po każdej bitwie skład sędziowski wyłoni zwycięzcę. Obowiązuje „system pucharowy” – przegrany odpada, wygrany przechodzi do następnego etapu.

Dołącz do wydarzenia na facebook’u <kliknij>!

Do pobrania:

Regulamin Nowa Huta Masters 2017 <kliknij aby pobrać>

NH Masters 2017 karta zgłoszeniowa PDF <kliknij aby pobrać>
NH Masters 2017 karta zgłoszeniowa Word <kliknij aby pobrać>

W jury jak zwykle zasiądą trzy osoby, zasłużone na polskiej i międzynarodowej bboy scenie. Dwóch „starych wyjadaczy”: BBOY RYBA (BAS/62510 BANDA – Konin) i BBOY WEZYR (NASA – Koszalin), którzy mają ponad 20-letni wkład w rozwój bboyingu w naszym kraju oraz KLEJU (Polskee Flavour), bboy z Krakowa, przedstawiciel młodszego pokolenia tancerzy, z imponującymi, światowymi osiągnięciami.

Imprezę po raz kolejny poprowadzą MĄKA i SIERBER, rezprezentanci Mad Skillz i Sinior Skład Family. Chłopaki znają się na konferansjerce, robią to nie od dziś, profesjonalnie, świetnie i z humorem. Sami mogliście doświadczyć szaleństw prezentowanych przez ten duet na wielu imprezach w Polsce.

Oprawą muzyczną zajmą się nowohucianin – DJ PLASH (SSS/FLUE) oraz mieszkający aktualnie w brytyjskim Bournemouth – DJ KAPONE (Mad Skillz/SSF). Obaj dostarczali breaki na niejednej międzynarodowej imprezie, konkretna selekcja muzyczna jest pewna.

 

Na zwycięzców czekają nagrody, dyplomy, puchary, sława i pieniądze – pula nagród to 2.500 pln!

Podobnie jak rok temu, przed imprezą, swoją wiedzą o bboyingu podzieli się jeden z sędziów. Tym razem będzie to Kleju, który stawiał swoje pierwsze „stepy” w Nowohuckim Centrum Kultury, dokładnie w tej samej sali, gdzie odbędą się z nim warsztaty <więcej informacji o warsztatach, zapisy – kliknij>.

Równolegle z częścią konkursową, na legendarnych wśród polskich writerów murach NCK, trwać będzie Graffiti Jam, na którym o muzykę zadba DJ FEEL-X (Mad Crew, SIŁA-Z-POKOJU).

 

Prowadzący – MĄKA i SIERBER
„Tych dwóch panów spotkało się we właściwym miejscu, o właściwym czasie, czego efektem jest najwyższa jakość konferansjerstwa. Niebanalne podejście Mąki i Sierbera jest owocem frustracji wywołanej szablonowym, nudnym i schematycznym sposobem prowadzenia większości imprez. Postanowili stworzyć nietuzinkową formę konferansjerską. Każde wydarzenie prowadzone przez ten duet zalicza się do grona tych najbardziej udanych. Stworzyli niesamowitą siłą sceniczną. Absolutny profesjonalizm, umiejętność improwizacji i elastyczność. Efektowne i zarazem efektywne panowanie nad tłumem.”

Reprezentują Sinior Skład Family i Mad Skillz, bboye z krwi i kości, z wesołym podejściem do sztuki, do życia też i na pewno nieszablonowym podejściem do prowadzenia imprez. W wielu miastach Polski niejeden już boki zrywał oglądając ich konferansjerskie popisy. Będzie wesoło!

JURY – BBOY RYBA
Tańcem zajmuje się od początku lat 90tych. Założyciel grup tanecznych „Crazy Boys„ (od 1992), „Unique Flash” (od 1994), „Fire Squad” (1996-2001) oraz „Tera to je bomba”.

Od 2002r. instruktor Konińskiego Domu Kultury grupy Body and Soul. W 2011 roku otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Konina za aktywną działalność na rzecz rozwoju konińskiej kultury. Brał udział w ponad 90-ciu turniejach i jamach w roli tancerza, sędziego i organizatora.

JURY – BBOY KLEJU
Tomasz Kuliś znany jako BBOY KLEJU swoją przygodę z bboyingiem rozpoczął w 2002 roku w Krakowie. Po kilku latach stał się rozpoznawalnym bboyem na światowej scenie, a aktualnie można go śmiało zaliczyć do światowej czołówki bboyingu. KLEJU reprezentuje ekipę  „Polskee Flavour”. Zapraszany na różne bboy’owe eventy na całym świecie, gdzie godnie reprezentuje Polskę odnosząc liczne sukcesy. Był m.in w Japonii, Korei, USA, Brazylii, Izraelu i niemal każdym kraju Europy. Brał tam udział w zawodach (często wygrywając je, lub zajmując czołowe miejsca), bitwach pokazowych, ale też prowadził warsztaty czy sędziował.

Jako pierwszy Polak był wybrany do 16-tki bboys z całego świata, do prestiżowego turnieju Red Bull BC One w Tokio oraz Nagoi.

JURY – BBOY WEZYR
Współzałożyciel koszalińskiej grupy NASA, współzałożyciel Tribal Team Polska, członek family Ready to Battle i Fallen Angelz.

Sędziował niezliczoną ilość imprez w kraju i europie. Trzykrotny Laureat Indywidualnej Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia artystyczne (2001r, 2003r i 2004r). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Inowrocławia za osiągnięcia w Tańcu Nowoczesnym (Inowrocław 2004r).

 

MUZYKA – KAPONE aka Kap1
B-Boy/Dj/Digger/Turntablist/Writer/Music Lover.

Swoją przygodę z kulturą Hip-Hop rozpoczął na przełomie 2000/2001 roku. Reprezentant miast Połczyna Zdroju/Szczecina oraz akutalnie brytyjskiego Bournemouth. Aktywny członek polskich grup tanecznych ,,Sinior Sklad Family’’ oraz ,,Mad Skillz Crew’’, której jest współzałożycielem.

Jako pierwszy w historii Wielkiej Brytanii otworzył polską szkołę tańca Breakin’ – ,,Break Ya Mind’’. Laureat wielu polskich jak i zagranicznych eventów breakingowych. Działa na wielu płaszczyznach sztuki. Miłość i pasja do muzyki sprawiła, że zajmuje się dj’ingiem. Jako Break Dj grał w takich krajach jak Polska, Niemcy czy UK. KapOne stawia na płyty winylowe, które stanowią ponad 90% jego repertuaru muzycznego. W skrócie Dj/B-boy KapOne to nietuzinkowy wymiar sztuki tańca Breakin’ oraz selekcja oryginalnych muzycznych brzmień w postaci b-boy break’ów i nie tylko. Pasja, podejście, zaangażowanie, wieloletnie doświadczenie przy tym naturalność sprawiają, że każde podjęte przez niego działanie jest pełne świeżości I profesjonalizmu.

MUZYKA – PLASH (SSS/FLUE) – Kraków (Nowa Huta)
Dj, producent, kolekcjoner płyt oraz bboy. Za gramofonami od przeszło 99r, a na breakowej scenie aktywny od 97r. Przez ten czas zagrał setki imprez, koncertów i walk. Jego sety to duża dawka funku, soulu, oryginalnych breaków czy klasycznego rapu. Zagrał sporo ważnych breakowych eventów, m.in.: Freestyle Session Europe, Circle Prinz, Red Bull BC One Poland, Over the Top, Skill Masters, Warsaw Challenge czy Outbreak Europe. Był wykładowcą w szkole d’jskiej „Rodec scratch collage” przez 3 lata z rzędu. Obecnie prowadzi warsztaty z szeroko pojętego dj-ingu oraz przekazuje prawdziwe cechy kultury hip hop od wielu lat współpracując z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce.

Regularnie udziela się w różnych muzycznych projektach, począwszy od współpracy za znanymi polskim jazzmanami tj. Jarosław Śmietana czy Wojciech Karolak, skończywszy na ostrych gitarowych brzmieniach z zespołem WuHae. Obecnie gra w zespole FLUE który jest niesamowitym połączeniem klawiszy, basu, perkusji, samplera oraz gramofonów. Koncertowo udziela się także jako Dj Wojtasa oraz Dj legendarnej rapowej grupy Wzgórze Ya Pa 3. Na swoim koncie ma swoje pierwsze producenckie EP „Isolation” które ukazało się w 2014 w limitowanej winylowej wersji 500szt. Jest również autorem 4 mix cd które również cieszą się sporym uznaniem wśród słuchaczy. Supportował lub występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Dilated Peoples, Afu-Ra, Mos-Def, Ugly Duckling, Pharaohe Monch, Pharcyde, DMX, Lords Of The Underground, Scratch Perverts, Dj Kentaro, Iam, Hocus Pocus oraz wielu innych.

MUZYKA na Graffiti Jam’ie – DJ FEEL-X (Mad Crew, SIŁA-Z-POKOJU)
Na scenie muzycznej już od 1995 roku. Właściciel Siła-Z-Pokoju Version Records, wydawca takich tytułów jak: GrubSon „Siła-Z-Pokoju Mixtape Vol. 1”, Silesian Soundsystem „Moje Miejsce” czy Jahbestin „Dziki Mixtape”.

Hip-Hopem zainteresował się we wczesnych latach 90 kiedy to uczęszczał do szkoły średniej w USA. Po powrocie muzyka i kultura ta na stałe zagościły w jego życiu. Wierny idei samorealizacji i kształcenia się, otwarty na odmienne style muzyczne, doświadczony producent, DJ i animator kultury, która jest jego życiem. Na koncie ma ponad 100 wydawnictw, w których wziął udział.

Współzałożyciel MAD CREW. Jako DJ współpracował między innymi ze Wzgórzem Ya-Pa-3, Kazikiem, Kultem, Kazikiem Na Żywo, Kapelą Ze Wsi Warszawa, Gutkiem, Wojtasem, DonGuralEsko, Kalim. Współtworzy Baku Baku To Jest Skład i legendarną grupę Kaliber 44. Pasją Xa jest również graffiti, któremu poświęca ciepłe dni w roku, organizując i realizując program „Odnawiamy Osiedla Przez Graffiti”.

 

 

Tak bawiliśmy się rok temu:

 

Wyniki Nowa Huta Masters 2017!

  1. Kategoria dorośli (powyżej 15 lat):

I miejsce:
Marcin Kost – Bboy „KOSTEK”
Puchar + nagroda finansowa 1000 zł

II miejsce:
Ruslan Partyka – Bboy „KEN GURU”
Puchar + nagroda finansowa 500 zł

III miejsce:
Savka Mykola – Bboy „SAPA”
Puchar + nagroda finansowa 300 zł

 

  1. Kategoria dzieci (do 15 lat):

I miejsce:
Piotr Winiarski – Bboy „AXEL”
Puchar + nagroda finansowa 400 zł

II miejsce:
Maksymilian Baranowski – Bboy „MAD MAX”
Puchar + nagroda finansowa 200 zł

III miejsce:
Alexander Grgic – Bboy „ALEX”
Puchar + nagroda finansowa 100 zł

 

Protokól Jury NH Masters 2017

Sobota, 08.04.2017, NCK
godz. 14:00 - 21:00

5 zł - opłata akredytacyjna dla uczestnika konkursu w kategorii kids
10 zł - opłata akredytacyjna dla uczestnika konkursu w kategorii dorośli
10 zł - bilet na widownię konkursu

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl