17.01.2022

„Nosorożec” – warsztat dla dzieci

„Nosorożec” – warsztat dla dzieci

warsztat w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci

 

Rodzinne warsztaty graficzne inspirowane spektaklem „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” na motywach bajki Leszka Kołakowskiego.

Prowadząca:
Marta Wakuła-Mac – absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (1998-2003). Dyplom z linorytu otrzymała w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka. Członek Irlandzkiego Stowarzyszenia Grafików Graphic Studio Dublin od 2004. Obecne mieszka i tworzy w Krakowie, w technice linorytu i technik wklęsłodruku. Prace artystki znajdują się w kolekcji Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, Civic Museum of Cremona, Włochy, National Gallery of Ireland, Dublin oraz w kolekcjach prywatnych. Brała udział w licznych konkursach graficznych m.in  7th International Triennial of Graphic Art – Bitola 2012, Macedonia, 9th International Biennial of Illustration – The 44th Golden Pen of Belgrade, Penang International Print Exhibition, Penang State Art Gallery, Malaysia I „Exchange II”, On the Edge Poftfolio Exhibition, Purde University Galleries, West Lafayette, Indiana, USA oraz w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in Miejskiej Galerii Sztuki, Zakopane, Małopolskiej Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów, Biurze Wystaw Artystycznych BWA, Krosno, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Bydgoszczy, Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie, Muzeum Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach i Krypcie u Pijarów w Krakowie. Od 2015 roku prowadzi zajęcia w pracowni graficznej NCK.

Warsztat dla dzieci powyżej 6 roku życia.
Czas trwania: 90 minut

 

 

 

 

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Okazując – przed wejściem na wydarzenie – aktualny certyfikat COVID lub wypełniając oświadczenie widza NCK sprawiasz, że kultura jest dostępna dla większej liczby osób. Dziękujemy!

Poniedziałek, 17.01.2022, sala 115
godz. 11:00
godz. 13:00

Galeria CENTRUM
telefon: 12 644 02 66 wew. 26
e-mail: GALERIA@NCK.KRAKOW.PL