04.03.2023

Noce Orientu – Gala Tańca Orientalnego z okazji Dnia Kobiet

Noce Orientu – Gala Tańca Orientalnego z okazji Dnia Kobiet

Barwne pokazy tańca orientalnego w wykonaniu gospodarzy wieczoru: Sakiny, Grupy Maram, grupy początkującej Tańca Brzucha, a także zaproszonych gości.  

Zachwycająca, niezwykła feeria barw, pokaz piękna i kobiecości, moc rekwizytów, mnogość odmian tańca brzucha i orientalna atmosfera.

Gwarantujemy nietuzinkowe show i wyjątkowy sposób na spędzenie wieczoru. A może tak jak my rozkochacie się w tańcu orientalnym i znajdziecie nową pasję.

 

WYSTĄPIĄ:

Grupa początkująca Tańca Brzucha – grupa pasjonatek, które rozpoczęły swoją przygodę z tańcem brzucha. Dla niektórych z nich, będzie to pierwsza okazja, by zaprezentować swoje taneczne umiejętności na scenie.

Sakina – pomysłodawczyni i współorganizatorka Orientalnego Dnia Kobiet. Taniec orientalny oczarował ją w 2006 roku, a magia ta trwa do dziś. Prowadzi regularne zajęcia tańca brzucha w Nowohuckim Centrum Kultury. Najwięcej satysfakcji przynosi jej rozkwit pewności siebie i kobiecości swoich kursantek. W tańcu brzucha  najbardziej ceni możliwość wydobycia z każdej kobiety jej wewnętrznej mocy i piękna.

Grupa Maram – prezentuje taniec orientalny w bardzo atrakcyjnej i barwnej formie, występuje z pokazami na imprezach organizowanych przez NCK. Powstała ze wspólnej pasji do tańca orientalnego i muzyki arabskiej, a także fascynacji egzotyką i wielobarwnością Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Grupa Orientalesia – formacja taneczna założona przez Judytę Niyaf w 2021 roku. Obecnie liczy 12 utalentowanych tancerek, które mają na swoim koncie sukcesy grupowe i solowe. Poza występami na polskich festiwalach tancerki zajmują się również organizacją charytatywnej gali tańca orientalnego Orientalesia Show.

Judyta Niyaf – założycielka formacji tanecznej Orientalesia, zajmuje się tańcem orientalnym już od 14 lat. Odnosi sukcesy w Polsce i za granicą, na scenie i poza nią – jej ostatnim osiągnięciem jest występ w teledyskach arabskiej piosenkarki Bassant Salamy. Organizatorka charytatywnej gali tańca orientalnego Orientalesia Show. 

Dzipsi – od 2006 r. zgłębia tajniki tańca orientalnego  oraz inne style taneczne, które łączy w taneczne fuzje. Magię tańca uwielbia odkrywać zwłaszcza podczas improwizacji do muzyki na żywo. 

 

Wydarzenie towarzyszące:
Warsztaty malowania henną <czytaj więcej – kliknij>

Sobota, 04.03.2023, sala kameralna 203
godz. 18:00

Dział Artystyczny
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: ARTYSTYCZNY@NCK.KRAKOW.PL