25/05/2024

NOC TAŃCA W NCK

NOC TAŃCA W NCK

8 czerwca 2024 r. (sobota) znów roztańczmy Kraków. Już po raz szósty. Najważniejszym przesłaniem tego wydarzenia jest celebrowanie tańca i czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki. Bo w końcu taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Może być pasją albo sportem, jest też językiem wyrażania emocji i dodatkowo bardzo przyjemnym sposobem spędzania czasu.

Nowohuckie Centrum Kultury również zaprasza do tańca. Na plenerowej scenie pojawi się blisko 600 tancerzy. Wystąpią m.in.: Zespół Baletowy „Reverie”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa „Largo”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Akademia Tańca „Bajlandia”, Taneczny Klub Seniora, Grupa „Maram”. Następnie przeniesiemy się do Studia KCC, gdzie odbędzie się jam taneczny z muzyką na żywo.

g. 14.30 – 19.30, scena plenerowa NCK
Występy grup i zespołów artystycznych NCK oraz zaproszonych gości. W programie znajdą się pokazy tańca z różnych stron świata – tańce narodowe, ludowe, tradycyjne, nowoczesne, dworskie, klasyczne, współczesne, orientalne i towarzyskie.

g. 20.00 – 22.30, Studio KCC
Podczas jamu na żywo zagra dla nas DJ’ka Eta Hox. Jam w swojej idei jest spotkaniem nastawionym na spontaniczność. Wydarzenie otwarte dla wszystkich osób chcących poruszać się we wspólnej przestrzeni – zarówno tych z doświadczeniem jak i bez niego.