16.06.2019

Noc Tańca 2019

Noc Tańca 2019

Dwie sceny w ramach krakowskiej Nocy Tańca 2019 w NCK!

Na scenie plenerowej: koncert grup i zespołów tanecznych NCK oraz zaproszonych gości. Wystąpią m.in.: Zespół Tańca Irlandzkiego Eriu, Art Color Ballet (z fragmentem spektaklu „Kryptonim 27”), ZPiT „Nowa Huta”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy”, Grupa „Maram”, Grupa Tańca Współczesnego FORMA

W Studiu KCC: warsztaty gaga People i Gaga Dancers z nauczycielką Adi Weinberg-Prejna (Izrael) oraz spektakle tańca współczesnego – wystąpią Grupa Wokół Centrum i Iwona Olszowska.

 

Szczegółowy program Nocy Tańca w NCK

 

SCENA PLENEROWA

14.00 – 14.30 „Roztańczone tenisówki”
Widowisko w wykonaniu Zespołu Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacji Tanecznej „Flesz Dance” oraz grup disco. Pokaz z wykorzystaniem trendów hip-hop, funky i disco, przeplatany scenami teatralnymi.
Choreografia i przygotowanie: Katarzyna Trynka-Ropa

14.30 – 15.00 „Na naskom nucicke”
Prezentacja folkloru Skalnego Podhala w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Mali Hamernicy” z muzyką na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie

15.00 – 15.40 Spektakl w wykonaniu dzieci z Zespołu Largo działającego przy Klubie „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Elementy tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i współczesnego.
Przygotowanie: Aneta Ostrowska-Skorupska

15.40 – 16.00 Prezentacja folkloru Skalnego Podhala w wykonaniu Zespołu Góralskiego „Hamernik” z muzyką na żywo
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie

16.00 – 16.05  „Skyfall”
Układ w wykonaniu Grupy Baletowej „Etiuda”.
Choreografia: Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas

16.05 – 16.10 Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Amatorskiego  Klubu Tańca Towarzyskiego „encek”
W programie: walc angielski, walc wiedeński, tango.
Choreografia: Ada Wantuch

17.00 Blok taneczny w bajkowej konwencji!
Widowiskowe i barwne układy taneczne: „Samba”, „Księżniczki”, „Laleczki”, „Roco Moto” w wykonaniu przedszkolaków z Akademii Tańca BAJLANDIA.
Choreograf i pedagog: Joanna Jania
Obrazki taneczno-aktorskie w wykonaniu dziecięcego zespołu baletowego „Gaduły” działającego w Ośrodku Kultury Kraków Nowa-Huta.
Choreografia: Barbara Gatty-Kostyal

17.00 – 18.30 Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”
Pieśni i tańce regionalne oraz polskie tańce narodowe.
Przygotowanie taneczne zespołu: Anna Barańska

18.30 – 18.40 Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „encek”
W programie: cha-cha, sambo-salsa.
Choreografia: Ada Wantuch

18.40 – 18.50 Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Tanecznego Klubu Seniora
W programie: pasodoble, discofox.
Choreografia: Ada Wantuch

18.50 – 19.00 Prezentacja Hip Hop – grupa dziecięca i młodzieżowa: „Uptown funk” oraz „Girls rule”
Choreografia: Patrycja Bańbuła

19.00 – 19.05 „Kontra”
Występ grupy Czas na jazz! – pokaz w stylu tańca jazzowego
Choreografia: Aleksandra Chyży

19.05 – 19.10 Taniec Belgijski
Pokaz taneczny w wykonaniu Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „encek” oraz Tanecznego Klubu Seniora.
Choreografia: Ada Wantuch

19.10 – 19.15 „Nie taki diabeł straszny”
Układ taneczny w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego FORMA.
Choreografia: Katarzyna Szlachetka

19.15 – 19.30 Capoeira
Widowisko złożone z efektownych prezentacji taneczno- akrobatycznych z towarzyszeniem śpiewu w języku portugalskim i muzyki wykonywanej na oryginalnych instrumentach.
Choreografia: Łukasz Witecki – Estagiario „Sarique”

19.30 – 19.40 Grupy Break Dance „ClassSick” wraz z mistrzem Polski Dawidem Decem „Decó”
Pokaz zespołowy tańca break dance do muzyki J. Browna „Give i tup or turn it loose”.
Choreografia: Dawid Dec

19.40 – 19.45 Pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Formacji Amatorskiego Klubu Tańca Towarzyskiego „encek”
W programie: walc angielski oraz walc wiedeński.
Choreografia: Ada Wantuch

19.45 – 20.00 „Noce Orientu”
Pokaz tańca orientalnego w wykonaniu Grupy „Maram” oraz pokaz solowy „Sakiny”.
Choreografia: Adriana Tabaka „Sakina”

20.00 – 21.00 Prezentacja fragmentu spektaklu „Wind Dancer”
Prezentacja tańców irlandzkich w wykonaniu Zespołu Tańca Irlandzkiego Eriu.

21.00-22.00 Prezentacja fragmentu spektaklu „Kryptonim 27” w wykonaniu Art Color Ballet

 

 

KRAKOWSKIE CENTRUM CHOREOGRAFICZNE

 

15 czerwca (SOBOTA)
15.00 – 16.00 /sala 206/ warsztaty Gaga People
(dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego)
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na warsztaty pod adresem: kcc@nck.krakow.pl

16.15 – 17.30 /sala 206/ warsztaty Gaga Dancers
(kierowane do tancerzy  na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, dla osób powyżej 16. roku życia)
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na warsztaty pod adresem: kcc@nck.krakow.pl

 

16 czerwca (NIEDZIELA)

11.00 – 12.00 /sala 206/ warsztaty Gaga People
(dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego)
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na warsztaty pod adresem: kcc@nck.krakow.pl

12.15 – 13.30 /sala 206/ warsztaty Gaga Dancers
(kierowane do tancerzy  na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, dla osób powyżej 16. roku życia)
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na warsztaty pod adresem: kcc@nck.krakow.pl

18.00 – 19.00 /Studio KCC/ „Koncert na organy”
Spektakl teatru tańca autorstwa Iwony Olszowskiej.
Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Kasie NCK od 10 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.

22.00 – 23.00 /studio teatralne 209/ „Wyspiański in motion” PREMIERA
Spektakl Grupy Wokół Centrum inspirowany postacią Stanisława Wyspiańskiego.
Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru w Kasie NCK od 10 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.

 

Na fotografii – Art Color Ballet „Hulanki” – Noc Tańca 2018, fot. Adam Gryczyński

Niedziela, 16.06.2019, NCK
godz. 14:00 - 22:00