30/05/2021

NOC JAZZU – Scena NCK

NOC JAZZU – scena NCK

Gorąca noc na Scenie NCK!

Do Nowohuckiego Centrum Kultury wraca jazz i od razu w mocnym wydaniu. Usłyszymy najbardziej znane standardy, utwory Agnieszki Osieckiej w jazzowej aranżacji i wiele muzycznych niespodzianek w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Zapowiada się kilka godzin muzycznej uczty.

Noc jazzu w NCK rozpoczniemy wraz z wybitnymi muzykami – Kają Karaplios, Adamem Niedzielinem i Tomaszem Kupcem – występujący na co dzień z gwiazdami muzyki rozrywkowej, jazzu i swingu. Przeniesiemy się w krainę jazzowych standardów, a ze sceny popłynie najpiękniejsza muzyka z repertuaru Louisa Armstronga, Elli Fitzferald, czy Duke’a Ellingtona.

Następnie na Scenie NCK pojawi się Grupa The OneNess, którą tworzą czterej instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Jarosław Tyrała, Oleg Dyyak oraz Wojciech Front od 1997 roku współtworzyli znaną na całym świecie formacje “The Cracow Klezmer Band”, wykonując muzykę łączącą improwizowane elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej i kameralistyki. Maciej Łacny od początku istnienia zespołu był zapraszany do wspólnych występów. Ideą powstania „OneNess” w 2019 r. było połączenie dotychczasowych doświadczeń artystycznych każdego z współtworzących zespół muzyków oraz stworzenie formacji, która z powodzeniem może wykonywać kompozycje muzyki improwizowanej.

Noc jazzu zakończy prezentacja muzycznego projektu „Osiecka Jazzowo” znanego wrocławskiego muzyka Krzysztofa Żesławskiego współpracującego z zespołami Tax Free i Wolna Grupa Bukowina, który do współpracy zaprosił charyzmatyczną wokalistkę Natalię Lubrano. Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, pełni również funkcję kierownika muzycznego Festiwalu jej imienia „Bardzo Wielka Woda” we Wrocławiu.

 

17 lipca 2021 (sobota) || Scena NCK

  • 19.00 – Kaja Karaplios Trio
  • 20.00 – The OneNess
  • 21.00 – „Osiecka Jazzowo” – Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano

wstęp wolny

Czytaj więcej o koncercie:
https://nck.krakow.pl/noc-jazzu-2021/