25.08.2022

NH FEST // HO NA POLE!

NH FEST // Ho na pole!

„Ho na pole! Telewizja śniadaniowa na kolację” (lub jak kto woli „Telewizja w terenie”) to cykl wydarzeń, które łączą magię ekranu i czar rzeczywistości. Widzowie projektu każdorazowo zostaną uraczeni koncertem, pokazem kulinarnym oraz zaskakującymi rozmowami z zaproszonymi gośćmi. Różnorodność estradowa oraz integracja z widzami – gwarantowana!

Każde ze spotkań potrwa ok. trzech godzin, w czasie których tworzone będą na żywo potrawy kuchni intencyjnej. Kuchni traktowanej z przymrużeniem oka, ale zjadliwej, tworzącej swoisty folklor kulinarny dzielnicy. W garnkach zamieszamy gulasz po nowohucku, rybę w Zalewie oraz inne specjały.

Oprócz wspólnego gotowania, do rozmowy zaprosimy nietuzinkowych gości, absorbujących swoją osobowością i nieoczywistymi opowieściami. Wspólnie poznamy miejscowych pisarzy, znawców kultury i historii oraz odkryjemy rzeczy nieznane, lecz warte pokazania. Spotkaniom towarzyszyć będą koncerty, przy których będzie można tańczyć, śpiewać, rozmawiać i komentować, a nade wszystko integrować się z innymi odbiorcami i po prostu być ze sobą. Nie wykluczamy także improwizacji scenicznych.

Ot! Cykl imprez dla każdego, a jednocześnie przynajmniej kilka pretekstów, aby wyjść na pole i uśmiechać się do siebie, by połączyć ludzi z różnych bloków i z różnych kultur, by w postcovidowym świecie odbudować relacje międzyludzkie, obcować z kulturą, pogadać i dobrze zjeść.

Gospodarzami strefy chilloutu pod encekowskim dębem będą Adam Grzanka z Nowej Huty oraz Kucharz Maciej z Podgórza.

 

Adam Grzanka z Nowej Huty – popularność zdobył będąc częścią legendarnej Formacji Chatelet, grupy komediowej, która zdobyła wszelkie możliwe laury na ogólnopolskich festiwalach teatralnych i kabaretowych. Konferansjer, stand-uper, działacz lokalny i prezenter telewizyjny. Prowadzi internetowe programy „Dwie stolice” oraz „Tatusie gotują”. Jednym słowem – człowiek renesansu, który swoją chęcią zdobywania wiedzy i pozytywnym podejściem do świata zaraża innych.

Kucharz Maciej z Podgórza – Maciej Kwiatkowski od najmłodszych lat chciał… robić ludziom dobrze. Dlatego zaczął gotować. Bo kto nie lubi jeść? Każdy lubi! Jako wykwalifikowany kucharz pracuje w zawodzie od ponad 16. lat. Gotował zarówno w pięciogwiazdkowych hotelach, jak i nagradzanych restauracjach. Wielokrotnie tworzył autorskie menu restauracyjne.

Czwartek, 07.07.2022, mała scena plenerowa
godz. 18:00 - goście specjalni: Zbigniew Grzyb - Dyrektor NCK, Ryszard Brączek i Paweł Dyyak

Czwartek, 14.07.2022, mała scena plenerowa
godz. 18:00 - goście specjalni: My Impro

Czwartek, 11.08.2022, mała scena plenerowa
godz. 18:00 - gość specjalny: Marek Stawarz

Czwartek, 25.08.2022, mała scena plenerowa
godz. 18:00 - gość specjalny: Ścibor Szpak

Wstęp wolny

Informacje:

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL