07/06/2023

NH FEST 2023

NH FEST 2023

Wakacyjny tygiel artystycznych i twórczych wydarzeń w Nowohuckim Centrum Kultury!

Wszystkich tych, którzy tegoroczne wakacje będą spędzać w Krakowie i okolicach, zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury, które kontynuuje organizację wydarzeń w ramach marki jaką jest NH FEST.

Przed nami kolejna edycja NH FEST w odświeżonej, letniej formule. Idea tego festiwalu wyrosła z Nowohuckiego Festiwalu Sztuki – dwudniowego wydarzenia, które organizowaliśmy przed kilkoma laty. NH FEST to koncerty, spektakle teatralne i taneczne, zajęcia artystyczne i warsztaty. Wszystko to odbywać się będzie, w zrewitalizowanym otoczeniu Nowohuckiego Centrum Kultury, przez dwa wakacyjne miesiące
– wyjaśnia Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

 

NH FEST // Scena letnia

NH FEST to przede wszystkim letnie koncerty, które odbywać się będą na dużej scenie plenerowej. Publiczność usłyszy utworów z różnych muzycznych krain.

Koncert Krakowskiej Młodej Filharmonii (9 VII) wypełnią utwory powstałe w okresie 20-lecia międzywojennego – głównie kompozycje Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego: „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Zimny drań”, „To ostatnia niedziela”, „Tango Milonga” i wiele innych muzycznych perełek, w aranżacjach Tomasza Chmiela.

Kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy usłyszymy podczas koncertu „Wiersze (pod)różne” Kuby Blokesza (23 VII). Zespół KRacustic wykona popularne standardy muzyki jazzowej – bossa nova, soul, blues, tango, piękne walce oraz utwory Franka Sinatry (30 VII). Francuskie przeboje w polskim brzmieniu oraz polskie w języku francuskim zaśpiewa Francois (6 VIII). Zespół Chill-e-motion zaprezentuje muzykę, która jest połączeniem takich gatunków jak chillout, smooth jazz, soul (13 VII).

Podczas Nocy Jazzu (15 VII) ze sceny popłyną największe jazzowe hity w wykonaniu Stanisława Soyki, któremu towarzyszyć będzie Arek Skolik Trio. Koncert przeniesie nas do czasów, w których „Hallelujah, I just love her so” śpiewał Ray Charles, „Don’t get around much anymore” Nat King Cole, a „Come Sunday” Mahalia Jackson. Poczujemy energię, która towarzyszyła złotym latom swingu.

Wszystkie koncerty odbywać się będą w weekendy.

<sprawdź program>

 

NH FEST // Krakowski Festiwal Tańca

Na koniec lipca i początek sierpnia Krakowskie Centrum Choreograficzne przygotowało wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie – 3. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca, pod hasłem „Kto tańczy?”. W programie Festiwalu choreograficzny głos organizatorzy oddadzą polskim i zagranicznym artystom, ale również obiektom, roślinom i materii nieożywionej.

Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, funkcjonującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów.

 

NH FEST // Krakowskie Miniatury Teatralne

Od 17 do 23 lipca, w ramach XIII edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych, na Scenie NCK zagoszczą aktorzy z całej Polski, prezentując nieznane krakowianom inscenizacje. Gośćmi XIII KMT, organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury, będą teatry z Warszawy: Kamienica, Polonia i Garnizon Sztuki, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu oraz Ave Teatr z Rzeszowa. Prezentowane przedstawienia dostarczą widzom wiele radości, wzruszeń i refleksji w stosownie wyważonych proporcjach. Na miłośników teatru czekają: wielowymiarowa czeska komedia, przezabawny kryminalny musical, subtelnie inteligentna historia małżeńska z przymrużeniem oka oraz emocjonujący pojedynek scenicznych osobowości – Julii Wieniawy i Adama Woronowicza. Miłośnikom szlachetnej sztuki monodramu organizatorzy polecają „Życie pani Pomsel”, w wykonaniu Anny Seniuk, oparte na pamiętnikach sekretarki Goebbelsa, zaadaptowanych przez Christophera Hamptona.

<sprawdź program, kup bilet>

 

NH FEST // Lato w mieście

Jak co roku na lipiec i sierpień NCK zaplanowało wiele atrakcji dla najmłodszych, starszych i całkiem dorosłych. Odbędą się twórcze warsztaty i zajęcia z różnych artystycznych dziedzin – taniec, muzyka, teatr, plastyka, sport i rekreacja.

 <sprawdź program zajęć, kursów i warsztatów – kliknij>

 

NH Fest // Sztuki wizualne

Przez całe wakacje zapraszamy na wystawy czasowe (przygotowaliśmy ich aż 7!, są czynne codziennie w godzinach otwarcia budynku) oraz do naszych stałych galerii: Galerii Zdzisława Beksińskiego w Krakowie oraz Galerii Autorskiej Jerzego Dudy-Gracza (czynne od czwartku do niedzieli w g. 13.00-19.00).

<sprawdź jakie wystawy czasowe aktualnie prezentujemy – kliknij>