04.11.2022

Natalia Kukulska MTV Unplugged

Natalia Kukulska MTV Unplugged

koncert jubileuszowy z udziałem Kwiatu Jabłoni

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na polskim rynku muzycznym. 25-lecie swojej działalności artystycznej piosenkarka uczciła biorąc udział w kultowym formacie koncertowym MTV Unplugged. Teraz przyszedł czas na serię koncertów, które Natalia zagra jesienią 2022 roku – 4 listopada wystąpi na Scenie NCK.

Podczas koncertu Kukulska zabiera widzów w sentymentalną podróż przez 25 lat swojej twórczości. Usłyszymy piosenki z pierwszych albumów wokalistki – takie jak „Im więcej Ciebie tym mniej”, „W biegu”, czy „Piosenka światłoczuła”, ale nie zabraknie też utworów z ostatnich albumów, a nawet z jubileuszowej EP-ki „Jednogłośna”, wydanej jesienią 2021 r.  

Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod koniec lat 80., przez dekady gromadził topowych artystów, którzy swoje utwory prezentowali „bez prądu”. 

Na tę wyjątkową okoliczność skład zespołu Natalii został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, w skład którego weszło aż 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Artystka stworzyła wraz z Archie Shevskim – producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszymy Artura BooBoo Twarowskiego, a na Moog’u Marcina Małego Górnego. W sekcji instrumentów perkusyjnych znajdują się: perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka), i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych: waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej: Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevski. 

MTV Unplugged to – oprócz akustycznych brzmień i muzyki w roli głównej bez zbędnych zabiegów produkcyjnych – oprawa wizualna. Cały koncept na nią to zabawa geometrią i światłem, co stwarza niepowtarzalny obraz każdego utworu i pewną intymność wspólnego świata. 

Najlepszym zaproszeniem na koncert jest bez wątpienia pierwszy w dorobku artystki album live – płyta Natalia Kukulska MTV Unplugged ukazała się 10 maja 2022 r. i zarówno jej warstwa muzyczna, jak i wizualna to tylko przedsmak tego co będzie można usłyszeć i zobaczyć na Scenie NCK. 

 

Gościnnie z Artystką wystąpi Kwiat Jabłoni.

Piątek, 04.11.2022, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL