06.09.2014

Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza

6 września 2014 r. (sobota), godz. 1200, scena plenerowa

Ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

To już trzecia edycja akcji mającej na celu propagowanie polskiej literatury i wzmacnianie tożsamości narodowej. Spotkajmy się wspólnie i „pokrzepmy serca” pięknym językiem Ogniem i mieczem, Potopu i Pana Wołodyjowskiego, zasmakujmy w rubasznym humorze, przywołajmy niezapomnianych bohaterów i dajmy się porwać przygodzie.
W ramach wydarzenia aktorzy Teatru Ab Intra i Teatru Ancymon, działających przy Nowohuckim Centrum Kultury, odczytają fragmenty dzieła Sienkiewicza.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w akcji prosimy o przybycie z własnym egzemplarzem „Trylogii”. Wybrany przez państwa fragment powieści będzie publicznie odczytany.

Zapraszamy również do nadsyłania propozycji indywidualnych i zespołowych form artystycznych (etiuda teatralna, piosenka, taniec), w których istotną część stanowić powinny fragmenty „Trylogii”. Maksymalny czas trwania prezentacji wynosi 15 minut.
Prosimy o przesłanie zgłoszeń do dnia 30 sierpnia na adres artystyczny@nck.krakow.pl
z następującymi informacjami:
– imię i nazwisko
– tytuł i rodzaj prezentacji
– czas trwania prezentacji

Dla tych, którzy  odważą się na publiczny występ czekają nagrody w  postaci biletów na spektakle, voucherów na zajęcia, oraz drobne upominki.

Z okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania wydano okolicznościową pieczęć, która służy do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Trylogii”.

Sobota, 06.09.2014