01/12/2020

Napisz List. Zmień Życie – „skrzynka pocztowa” Amnesty International w NCK

Napisz List. Zmień Życie – „skrzynka pocztowa” Amnesty International w NCK

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie co roku wolontariusze łączą siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku wysłano ponad 6,5 miliona wiadomości!

W tym roku ze względów epidemicznych nie są organizowane tradycyjne maratony pisania listów, zapraszamy za to do napisania wiadomości w domu i wrzucenia do najbliższej skrzynki Amnesty International – w Nowej Hucie mieszczącej się w budynku NCK, tuż obok portierni. Akcja trwa od 28 listopada do 13 grudnia 2020 r.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego człowieka. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele, złe prawo jest zmieniane. Więcej o tym, co udało się zrobić, na stronie Dobrych Wiadomości – Amnesty International.

Poznaj tegorocznych bohaterów akcji, dowiedz więcej o tym jak pisać:
https://maraton.amnesty.org.pl/