10.10.2018

Najpiękniejsze Piosenki: Georges Brassens

Najpiękniejsze Piosenki: Georges Brassens

 

Wystąpią:
Justyna Bacz – śpiew, gitara
Karol Podkul – akordeon

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

 

Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, autorka tłumaczeń piosenek z francuskiego i rosyjskiego. Jej repertuar obejmuje klasykę piosenki francuskiej oraz polskie piosenki – po polsku i po francusku. Jest laureatką festiwali piosenki francuskiej i piosenki poetyckiej w Polsce i we Francji, a także Festiwalu Pieśni L. Cohena w Krakowie.  Na Przeglądzie Piosenek G. Brassensa w Poznaniu otrzymała nagrodę za interpretację oraz przekłady piosenek Georgesa Brassensa, a na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Châteauroux we Francji została nagrodzona za własny francuski tekst. W październiku 2013 otrzymała nagrodę publiczności w Paryżu na Festiwalu Dni Georgesa Brassensa (Journées Georges Brassens). W lutym 2018 r. została odznaczona Kawalerskim Orderem Sztuki i Literatury, nadanym przez  francuskie Ministerstwo Kultury i Komunikacji za  działalność na rzecz kultury francuskiej w Polsce.

Nagrała 5 solowych płyt: polsko-francuską „Tête-à -tête” (2006), „Brassens mon amour”(2008), „Empatik” (2013), „Francuska chanson française” (2014). 30 listopada 2017 r. ukazał się najnowszy, wielojęzyczny album Justyny Bacz pt. „Dalida – pieśń miłości”.  Piosenki z płyty „Brassens mon amour” znalazły się również na kompilacyjnych albumach: francuskim „Brassens echo du monde” oraz „Brassens zaśpiewany” wyd. MTJ.

Śpiewa w Polsce, we Francji, w Niemczech.  Występowała także w Szwajcarii oraz w USA. Współpracuje ze znakomitymi muzykami w kraju i za granicą. Jest związana z Teatrem Kamienica w Warszawie oraz ze sceną Piwnica na Wójtowskiej – filią Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. Od kilkunastu lat bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA (Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej), organizowanym przez Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne „Ballada”, którego jest  członkinią.

 

Karol Podkul  – muzyk instrumentalista – akordeonista, pedagog; absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie; laureat czołowych miejsc około 20. konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i zagranicą; Współpracuje z teatrami warszawskimi takimi jak: Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich, Teatr Polonia oraz Teatr Kwadrat. Koncertował z Filharmonią Warszawską, nagrywał też audycje dla Telewizji i Radia Rzeszów; występował z solowymi recitalami w wielu krajach Europy i Azji.

Środa, 10.10.2018, sala kameralna 203
godz. 19:00

Bilet - 20 / 15 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl