21.01.2017

„Miłość Don Perlimplina” – spektakl premierowy Teatru Ab Intra

„Miłość Don Perlimplina” – spektakl premierowy Teatru Ab Intra

na podstawie dramatu „Miłość don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie” Federica Garcii Lorki

 

Teatr Ab Intra spektaklem „Miłość don Perlimplina” rozpoczyna romantyczny cykl poświęcony problematyce miłości partnerskiej.

Perlimplin jest starzejącym się kawalerem, który nigdy nie zaznał romantycznego uczucia. Pierwsze etapy swojego życia dzielił z matką. Po jej śmierci  opiekę nad nim przejęła  Marcolfa – bezgranicznie oddana mu służąca. Sąsiedztwem tej pary jest temperamentna panna na wydaniu – Belisa,  mieszkająca wraz z łaknącą majątku i prestiżu matką. Marcolfa i matka Belisy czując się głosem rozsądku doprowadzają do zawarcia małżeństwa swoich podopiecznych.

Te pospolite wątki nie są jednak istotą historii. Wchodzimy w wewnętrzny świat ludzi poszukujących uczuć najwyższych: namiętności, intymności,  zaangażowania i wzajemności -składowych miłości. W dziewiczych ciałach i duszach nieznanych sobie małżonków, jako pierwsza budzi się namiętność. Na dalszej drodze ku odwzajemnieniu miłości wkraczamy w obsesyjny umysł mężczyzny, który wikła swą młodziutką żonę w karkołomny eksperyment.

W onirycznym, zmysłowym i niepokojącym ogrodzie Perlimplina stajemy się świadkami konsekwencji wypieranych potrzeb, manipulacji, nieakceptacji siebie, iluzorycznych lęków, paraliżującej nieśmiałości i obezwładniającej mocy cielesnej żądzy. Uczestniczymy w wewnętrznej przemianie człowieka stając przed próbą odpowiedzi na pytania między innymi o wolną wolę i determinizm ludzkiego losu.

Spektakl adresowany do wszystkich, którzy cenią sobie w teatrze metafizyczną atmosferę z nutą komizmu oraz emocjonalność i szczerość przekazu. To wszystko prowadzi nas do przeżycia katharsis.

 

Obsada:

Perlimplin – Łukasz Hanczakowski

Belisa – Karolina Kotyza/ Angelika Włoch

Marcolfa – Joanna Plewa

Matka Belisy – Aleksandra Strączek

Duszki:
Sara Drążkiewicz
Kinga Mikoś
Ewa Ilczuk
Angelika Włoch
Tomasz Machnicki
Tomasz Okólski
Katarzyna Witek

 

Reżyseria: Marlena Topolska

 

Plakat do pobrania:

Miłość-Don-Perlimplina

Sobota, 21.01.2017, studio teatralne 209
godz. 19:30

Bilet - 15zł