07.12.2013

Mikołaj w NCK

mikolajek

5-7 grudnia 2013 r. (czwartek-sobota)
sala teatralna

Impreza Mikołajowa. W programie przedstawienie teatralne pt. „Jemiołuszek Świąteczny Duszek” w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy. Imprezy Mikołajowe to spektakle teatralne nawiązujące w swej treści do oczekiwania na Mikołaja, który na końcu przedstawienia przybywa z koszami pełnymi upominków dla dzieci.

 

Impreza Mikołajowa

 

W programie przedstawienie teatralne pt.

 

„Jemiołuszek Świąteczny Duszek”

w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy
 

5-6 grudnia (czwartek, piątek), godz. 9.00, 11.00  – spektakle dla grup zorganizowanych
6-7 grudnia (piątek, sobota)  – imprezy zamknięte dla zakładów pracy
7 grudnia (sobota), godz. 16.00  – impreza dla osób indywidualnych

 

mikolajekPatrząc na wysokie, przydrożne drzewa zobaczysz czasami wplątaną w gałęzie zieloną czuprynkę. To jemioła. Ale jeśli wpatrzymy się w nią, zobaczymy maleńkiego leśnego elfa o imieniu Jemiołuszek. Skąd on tam się wziął? Rozbrykany frunął zbyt szybko i utknął między gałęziami. Radosna natura pozwala mu cieszyć się nawet z tak niewygodnej sytuacji. Jest dobrym duchem drzew.
Co roku, na Święta Bożego Narodzenia, Jemiołuszek opuszcza swoje wygodne miejsce i wędruje do ludzkich domostw, gdzie pod sufitem – najczęściej przy drzwiach wejściowych tak, żeby go nikt nie mógł minąć – zawisa nieruchomo i przekazuje część swojej dobrej natury. Tym razem Jemiołuszek zagadał się z Krasnalem i nie chcąc się spóźnić frunął dwa razy szybciej niż to wolno elfom. Zahaczył o wystający konar i spadł ze zwichniętym skrzydełkiem prosto w objęcia smacznie śpiącego Misia.
Czy Jemiołuszek zdąży wznieść się nad drzewami domu Świętego Mikołaja zanim ten wyruszy z prezentami dla dzieci?. Czy brak Jemiołuszka w naszym domu może wpłynąć na nasze szczęście w zbliżającym się Nowym Roku. O tym i o szczególnych właściwościach świątecznego duszka dowiemy się oglądając bajkę pt. „Jemiołuszek Świąteczny Duszek”.

 

Imprezy Mikołajowe to spektakle teatralne nawiązujące w swej treści do oczekiwania na Mikołaja, który na końcu przedstawienia przybywa z koszami pełnymi upominków dla dzieci. Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie się bawi śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie – wszystko to tworzy niesamowity nastrój zimy i Świąt. Imprezy Mikołajowe organizujemy dla szkół podstawowych, przedszkoli, odbiorców indywidualnych oraz dla zakładów pracy. Nasi klienci zakupują dla dzieci prezenty mikołajowe a wręcza je na scenie sam Św. Mikołaj.

 

Po przedstawieniu prezenty dla wszystkich dzieci na scenie rozdaje osobiście sam Św. Mikołaj.

 

Sala teatralna NCK

Bilety: 20 zł, 15 zł (grupowy)

 

Zamówienia i informacje:
Biuro Organizacji Widowni, tel. 518 766 738, 12 644 24 81,
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
KASA czynna: poniedziałek-piątek w godz. 9.00-20.00 oraz na godzinę przed spektaklem
tel. 12 644 02 66 wew. 301, 517 248 619

 

Czwartek, 05.12.2013

Piątek, 06.12.2013

Sobota, 07.12.2013