27.10.2014

Manfred Hoersch – „Langwasser w Norymberdze – tu zaszła zmiana”

logo fotogaleria

27 października 2014 r. (poniedziałek) godz. 1800, Galeria Centrum, budynek C

 

logo fotogaleriawystawa fotograficzna

Dawne fotografie z dzielnicowego archiwum historycznego i wykonane dziś z tego samego miejsca zdjęcia Manfreda Hoerscha.
Langwasser, gdzie znajduje się Gemeinschaftshaus, od 1987 partnerska placówka Nowohuckiego Centrum Kultury, to nowoczesna i tętniąca życiem dzielnica na południowym obrzeżu średniowiecznego centrum Norymbergi. Jej zabudowa i struktury powstały po 2. Wojnie Światowej, jest więc osiedlem młodym. Nasza wystawa ukazuje przy pomocy starannie dobranych zestawów zdjęć i rozległych panoram jak w błyskawicznym tempie zmienia się kształt Langwasser.

Manfred Hoersch, urodzony w 1954 roku specjalista-informatyk poprzez swoją społeczną pracę w Gemeinschaftshaus nawiązał kontakt z osiedlowym archiwum historycznym. Ponieważ fotografią zajmował się hobbystycznie od dziesięcioleci, z radością przyjął propozycję zorganizowania wystawy ilustrującej rozwój Langwasser i podjął się zadania, które trwalo prawie rok: starannie wykonał świeże fotografie miejsc, które widniały na zbadanych przez niego w archiwum i później w terenie historycznych zdjęciach. Wyniki swojej pracy przygotował do wystawienia we własnym digitalnym laboratorium fotograficznym.
Manfred Hoersch od lat wystawia w galeriach i przestrzeni publicznej w Niemczech, więcj informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.manfredhoersch.de

langwasser

Fotografie wykonali:
U góry / historyczna Hans-Joachim Dietrich
U dołu / dzisiejsza Manfred Hoersch
Copyrigth bei Gemeinschaftshaus i Manfred Hoersch

wystawa czynna do 27 listopada br.
wstęp wolny
informacje: Foto-Galeria, tel. 12 644 02 66 wew. 30

 

Poniedziałek, 27.10.2014