21.10.2023

liteARTura: „Baśnie filozoficzne” – spektakl narracyjny dla dzieci

liteARTura: „Baśnie filozoficzne” – spektakl narracyjny dla dzieci

Czy warto być samodzielnym? Czy warto być twórczym? Czy warto zadawać pytania?
Pewnie, że warto!
Posłuchajcie, posłuchajcie!
O niepokornej Zośce, która chciała wygrać w chowanego z księciem o najbystrzejszym wzroku na świecie.
O chłopcu, który tak bardzo chciał wiedzieć, czym jest szczęście, że aż mu wyrosła broda filozofa!
O wyprawie Thora, Lokiego i Tjalfiego do krainy olbrzymów i o tym, jak poznali prawdę o sobie.

Spektakl narracyjny „Baśnie filozoficzne” to spotkanie z Jerzym Szufą – opowiadaczem historii – który za pomocą głosu, słów i gestów przeniesie Was w tajemnicze krainy pełne magii, tajemnic i pomidorów.

„Baśnie filozoficzne” dotykają ważnych tematów, takich jak wolność, prawda, czy szczęście. Przekaz dostosowany jest do potrzeb dzieci. Opowieści są pełne interakcji i humoru, wypełnione wspólnym śpiewem, dźwiękami harfy haczykowej i bębna.

Opowiada – Jerzy Szufa
Kompozycja piosenki ramowej – Krzysztof Ratajski
Scenografia – Kinga Nowicka
Dla dzieci od 8 r.ż.

Jerzy Szufa – opowiadacz i animator kultury. Z wykształcenia filozof. Od 6 lat zawodowo zajmuje się sztuką opowiadania. Występuje na scenie i prowadzi warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019, 2023) i programu dla młodych opowiadaczy w Europie (FEST). Szkolił się pod okiem wybitnych opowiadaczy takich jak: Nick Hennessey. Absolwent Studia Teatralnego Baza. Tworzył takie programy, jak: „Opowieści nieoczywiste”, „12 okien i inne historie”, „Opowieści słoneczne i księżycowe”, „O pierwszych dźwiękach”, „Dźwięko-bajki”. Występował podczas wieczorów opowieści i festiwali w Polsce, a także na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadaczy Kathakar w Indiach. Współpracował m.in. z: Muzeum Łazienki Królewskie, Teatrem Ochoty, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, CK Zamek w Poznaniu, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Mazowieckim Instytutem Kultury, a także z domami kultury, bibliotekami, szkołami i przedszkolami. Autor projektu „Opowiadacze zaangażowani” nagrodzonego w konkursie IMPULS KULTURY w kategorii: „Projekt storytellingowy”.

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sobota, 21.10.2023, sala kameralna 203
godz. 11:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL