06.08.2023

LIL – spektakl tańca współczesnego PREMIERA

LIL – spektakl tańca współczesnego PREMIERA

Marta Wołowiec

wydarzenie w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca

Premiera artystki Marty Wołowiec związanej z Krakowskim Centrum Choreograficznym. Performansu można doświadczyć o dwóch różnych porach dnia, na początku festiwalu w poniedziałek wieczorem o godzinie 22:00 oraz w niedzielę rano o godzinie 10:00 w ostatni dzień Krakowskiego Festiwalu Tańca.  

Punktem wyjścia do rozpoczęcia pracy nad projektem była dwutygodniowa rezydencja Marty Wołowiec w Libanie. W ostatnich kilkunastu latach kraj mierzy się z jednym z największych kryzysów gospodarczych i humanitarnych na świecie, spowodowanych m.in. wojną w Syrii, skorumpowanym rządem, pandemią i wybuchem w bejruckim porcie, którego pozostałości stały się wymownym symbolem Libanu. Do dalszej pracy nad rozwinięciem projektu w Polsce i towarzyszeniem w procesie twórczym, artystka zaprosiła dramaturga Konrada Kurowskiego, a praca ta jest ich pierwszą wspólną realizacją.

Performans podejmuje próbę odkrycia i ucieleśnienia mroku, adaptacji do niewiedzy, trwania w upadku. Ciemność widziana jako bezkres i piękno, naznaczona tajemnicą i potencjałem.  

 

Performans – Marta Wołowiec
Współpraca artystyczna – Konrad Kurowski
Produkcja: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

Poniedziałek, 31.07.2023, Studio KCC
godz. 22:00

Niedziela, 06.08.2023, Studio KCC
godz. 10:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL