26.11.2016

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy

Lidia Jazgar z zespołem GALICJA – 30 LAT – koncert urodzinowy

Na rok 2016 przypada jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Lidii Jazgar i jej zespołu GALICJA, który tworzą: Ryszard Brączek, Michał Gąsiorowski, Rafał Mazur, Michał Woźniak i Tomek Grochot.

Lidia Jazgar, jako scenarzysta i reżyser, słynie z niekonwencjonalnych pomysłów. Na Te Urodziny, także zaprosiła niezwykłych Przyjaciół: Annę Dymną, Antoniego Krupę, Mateusza Ziółko, Motion Trio i… Orkiestrę Wieniawa, pod dyrekcją Jarosława Ignaszaka.

Te wszystkie lata to niestrudzone podążanie własną artystyczną drogą. Autorskie propozycje, z udziałem zaprzyjaźnionych Gości, zawarte zostały w 9 wydawnictwach płytowych (6 CD, 2 DVD oraz 1 muzyczna książka dla dzieci). Ballady pełne mocy i „słowa które powiedziane raz, nigdy już nie giną”, a mówiąc prościej – piękne melodyjne piosenki Galicji, dostarczają wiernym, a także coraz to nowym słuchaczom wielu muzycznych wzruszeń, ale też zwykłego uśmiechu i… sił!

Lidia Jazgar, wokalistka grupy, na koncertach oczarowuje publiczność, tworząc nastrój pewnej podniosłości i wyjątkowości, równocześnie emanując ciepłem i spokojem. Z koncertów Galicji publiczność wychodzi „ulepszona”, pogodniej patrząc na uliczne błoto, wiadomości w telewizji oraz samych siebie. Warto to sprawdzić. Na sobie.

Teresa Drozda 
www.strefapiosenki.pl 

Lidia Jazgar Foto i design Dorota Pietrzyk

Sobota, 26.11.2016, Scena NCK
godz. 18:00

Bilet - 60 zł / 70 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl