03.11.2016

LABORATORIUM SZALONYCH NAUKOWCÓW czyli naukowe show dla dzieci w wieku 7-12 lat

LABORATORIUM SZALONYCH NAUKOWCÓW czyli naukowe show dla dzieci w wieku 7-12 lat

Naukowe show „Laboratorium Szalonych Naukowców” to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, menzurek i magnesów pomoże odkryć nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki
i chemii.

W programie znalazły się między innymi:

  • Szalona Piana

Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany – bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!

  • Ciepły śnieg

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sodu).

  • Ciekły azot

Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy!

  • Cewki Tesli

Eksperymenty z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne. Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.

  • Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!)

Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok) – historia, zasady działania, prezentacja gry na instrumencie.

 

SZCZYPTA HISTORII

„Laboratorium Szalonych Naukowców” stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W tym roku to niezwykłe widowisko po raz pierwszy dotrze do Polski! To naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser. Scenariusz oparto na humorze, demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka i chemia przedstawione w tak zachwycający sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

plakat_Laboratorium _Szalonych_Naukowców

Czwartek, 03.11.2016, Scena NCK
godz. 10:00 - pokaz dla szkół
godz. 18:30 - pokaz familijny

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl