22/11/2016

Kultura w prezencie

Kultura w prezencie

Początkiem grudnia niepodzielnie rządzi Św. Mikołaj. Macie już pomysły na prezenty? Nie? Chętnie podpowiemy jak sprawić najbliższym trochę radości i w dobrym nastroju wejść w świąteczny czas.

 

Dla mniejszych

Najmłodszych zapraszamy na spektakle Tańcząca choinka, po których mają szansę na spotkanie z najprawdziwszym Świętym Mikołajem, który rok rocznie – podróżując przez świat z prezentami – odwiedza także dzieci zaprzyjaźnione z Nowohuckim Centrum Kultury. Będzie magicznie, nie mamy ku temu najmniejszych wątpliwości!
/bilety: 16 i 20 zł/

A jeśli kompletnie nie macie pomysłu czym można mikołajowo obdarować znajomego malucha, a dodatkowo nie lubicie pakowania prezentów, w Kasie NCK czekają na Was gotowe zestawy upominkowe – książeczka Kotek Włodek z Nowej Huty z jedynym w swoim rodzaju, szytym ręcznie Włodkiem w wersji do przytulania!
/cena: 63 zł/

 

Dla miłośników Beksińskiego

Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła Mistrza nikogo nie pozostawiają obojętnym.  Dla miłośników Beksińskiego, a także dla tych, którzy są głodni sztuki i mocnych doznań także mamy propozycję – wydawnictwo kolekcjonerskie zawierające trzy katalogi prezentujące prace Beksińskiego przekazane w depozyt Nowohuckiemu Centrum Kultury – MALARSTWO, RYSUNEK i FOTOGRAFIĘ. Każdy z katalogów zawiera obszerne wprowadzenie w dany rodzaj twórczości autorstwa Tadeusza Nyczka, a wszystkie teksty są w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.
/cena: 99 zł/

W Kasie NCK można także zakupić plakaty kolekcjonerskie (3 wzory do wyboru), będące reprodukcjami obrazów prezentowanych na co dzień w Galerii Zdzisława Beksińskiego w Krakowie, a to już pierwszy krok do tego, aby zostać wykwintnym kolekcjonerem sztuki!
/cena: 10 zł/

 

Dla miłośników tańca i teatru…

Bilet na spektakl lub koncert ucieszy każdego – wiemy to na pewno! A w tej kwestii propozycji mamy wiele, dostosowując repertuar Sceny NCK pod różnorakie upodobania naszej publiczności:

Lekko nie będzie – komediowy spektakl o miłości, zachowywaniu pozorów i szukaniu szczęścia na przekór konwenansom. Obsada: Jan Jankowski, Dominika Ostałowska, Zofia Zborowska, Kacper Kuszewski, Julia Rosnowska.
/bilety: 80 zł/

Dziadek do orzechów i Jezioro łabędzie – klasyczne spektakle baletowe w wykonaniu artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu.
/bilety: 90 i 120 zł/

Kilar, Hadyna – dwa serca, jeden Śląsk – najpiękniejsze utwory Wojciecha Kilara i Stanisława Hadyny w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
/bilety: 70 zł/

Pierwiastek z trzech – najnowszy program Kabaretu Paranienormalni, a w nim wszystko co najlepsze, czyli talent Igora, urok Roberta i energia Michała. Bo takich dwóch, jak ich trzech nie ma ani jednego!
/bilety: 80 zł/

Wciąż się na coś czeka – recital Magdy Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej.
/bilety: 70 zł/

 

Wciąż niezdecydowani? Zapraszamy do kontaktu – chętnie doradzimy i podpowiemy!