26/10/2016

Książki, książki, książki…

Książki, książki, książki…

Ten tydzień w Krakowie należy do miłośników książek!
Na rozpoczynających się w czwartek 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie będzie nas można spotkać na stoisku B65 (Hala Dunaj) – zapraszamy codziennie, a w piątek (od 10.00 do 15.00) będzie na wszystkich małych czytelników czekała Iwona Gierłach – autorka książeczki „Kotek Włodek z Nowej Huty”.

Zapraszamy też do naszej biblioteki, która w tym miesiącu wzbogaciła się o 70 najnowszych wydawnictw – nie tylko do korzystania z bogatego księgozbioru, ale także na dwa autorskie spotkania.

27 października (czwartek), godz. 9.00
Spotkanie z Barbarą Wicher autorką wielu książek dla dzieci m.in. „Figi na wakacjach” – opowieści dla dzieci uczących się czytać, humorystycznych opowiadań „Przygody roztargnionej czarownicy” – zawierających quiz sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, przygodowej książki dla młodszych dzieci „Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat”, a także serii Przygody Toffika. Wielką popularnością cieszy się seria proekologicznych historyjek o detektywie Łodydze. Po spotkaniu można będzie zakupić książkę z autografem autorki.
Więcej informacji

28 października (piątek), godz. 17.00
Spotkanie z Beatą Sarnowską,
autorką książek dla dzieci, m.in. „Tajemnicy zaginionej kotki” –  pozycji otwierającej questingową serię detektywistyczną. Jej akcja rozgrywa się w Olsztynie. Grupa przyjaciół musi zmierzyć się z groźnym porywaczem, a jedyny trop, jaki posiadają, to zagadka sms-owa. Okazuje się jednak, że jej rozwiązanie prowadzi do kolejnej łamigłówki. Tajemnica goni tajemnicę! Aby znaleźć odpowiedzi, poszukiwacze muszą poznać kluczowe zabytki miasta. Autorka pracuje właśnie nad nową historią, która rozegra się w Krakowie. Jeśli chcesz wskazać autorce ciekawe miejsca i trasy, zapraszamy na spotkanie. Gwarantujemy odkrycie wielu tajemnic i questingową zabawę! Po spotkaniu można będzie zakupić książkę z autografem autorki.
Więcej informacji

Beata SarnowskaBarbara Wicher_Detektyw łodyga