13/03/2018

Książka w ciemno – akcja charytatywna

Książka w ciemno – akcja charytatywna

Książka? Biorę w ciemno! – to hasło projektu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w które zaangażowało się także Nowohuckie Centrum Kultury.

W ramach wydarzenia organizatorzy prowadzą zbiórkę książek, które później specjalnie zapakują, tak aby nikt nie mógł oceniać ich po okładce. Następnie w dniach 20-22 marca na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Podczas jego trwania miłośnicy czytelnictwa będą mogli nabyć zebrane wcześniej lektury “w ciemno”, sugerując się jedynie cytatem z ich wnętrza lub krótką recenzją poprzedniego czytelnika umieszczoną na opakowaniu książek. Zebrane w tych dniach do specjalnych puszek datki pieniężne, zostaną przekazane na leczenie Agnieszki.

W ramach akcji “Książka w ciemno” studenci zachęcają do czytelnictwa, a przy tym, wraz z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”chcą pomóc Agnieszce, która choruje na bardzo rzadką chorobę – ataksję Friedreicha. Dziewczyna potrzebuje codziennej rehabilitacji, która jest kosztowna.

 

Zaangażuj się!

W Nowohuckim Centrum Kultury zbiórka książek trwa do 19 marca (poniedziałek) włącznie.

Książki można oddawać do specjalnej skrzynki:
od poniedziałku do piątku w Bibliotece NCK